Komunikat archiwalny

Krakowianie w gronie najlepszych sportowców Polski 2015!

3. miejsce zajęła tenisistka Agnieszka Radwańska, 8. pozycja należy do kolarza Rafała Majki a na 10. miejscu uplasował się quadowiec Rafał Sonik. Sportowcem Roku 2015 został piłkarz Robert Lewandowski.   

Krakowianie w gronie najlepszych sportowców Polski 2015!
Fot. Magiczny Kraków

Agnieszka Radwańska zajęła 3 miejsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej na najlepszych sportowców Polski w 2015 roku. To jej drugi tegoroczny sukces. Rano naszego czasu Agnieszka wygrała turniej WTA w Shenzhen. W finale zwyciężyła Amerykankę Alison Riske (6:3, 6:2), i było to jej 18. zwycięstwo w karierze w turniejach WTA.

Krakowianka w 2015 r. zwyciężyła w prestiżowym Pucharze Hopmana w parze z Jerzym Janowiczem, dotarła  do finału turnieju na trawie w Eastbourne oraz półfinału w Wimbledonie. Następnie triumfowała w Tokio i Tianjinie, zapewniając sobie kwalifikację do turnieju Masters. W końcu zwyciężyła w BNP Paribas WTA Finals w Singapurze pokonując w finale Czeszkę Petrę Kvitovą. Agnieszka Radwańska na koniec sezonu uplasowała się na piątym miejscu w rankingu WTA!

8. miejsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP zajął kolarz Rafał Majka, wychowanek krakowskiego klubu WLKS Krakus Swoszowice.

10. pozycja w głosowaniu i rankingu najlepszych sportowców Polski 2015 przypadła Rafałowi Sonikowi.

Sonik jako pierwszy Polak indywidualnie wygrał legendarny Rajd Dakar, prowadząc quada po bezdrożach Ameryki Południowej i było to już jego trzecie z rzędu miejsce na podium w tej imprezie. W 2015 r. sięgnął także po drugie miejsce w Abu Dhabi Desert Challenge. Wcześniej wielokrotnie triumfował m.in. w Rajdzie Faraonów, był też zwycięzcą klasyfikacji Pucharu świata FIM Cross – Country Quads. W tym sezonie po raz piąty wywalczył też Puchar Świata. Jako osoba szczególne zasłużona dla Krakowa został odznaczony przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznaką Honoris Gratia.

Pokaż metkę
Autor: Maciej Grzyb
Osoba publikująca: MACIEJ GRZYB
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA