Komunikat archiwalny

Dla dużych rodzin na ferie

To dobra wiadomość dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. Ulgowe bilety do Parku Wodnego, koncerty w Filharmonii Krakowskiej, półkolonie w Krainie Zabaw Dziecięcych Anikino, zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury przy al. 29 Listopada 102 - to tylko część bogatej oferty przygotowanej dla dzieci i młodzieży w ramach akcji Ferie z Krakowską Kartą Rodzinną. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.kkr.krakow.pl.

Dla dużych rodzin na ferie
Fot. Magiczny Kraków

Jak co roku, w ramach Programu „Bezpieczny Kraków” Gmina Miejska Kraków zapewnia dzieciom i młodzieży z terenu Krakowa w okresie ferii zimowych codzienny ulgowy wstęp do Parku Wodnego (od poniedziałku do piątku). Dzieci i młodzież do lat 16 za 1,5-godzinny pobyt w hali basenowej i korzystanie z wszystkich dostępnych atrakcji z wyjątkiem sauny zapłacą symboliczną opłatę 5,50 zł. Bilet w tej cenie można kupić na podstawie kuponów rabatowych, które będą wydawane codziennie od poniedziałku do piątku (w okresie trwania akcji) w godz. od 8.00-10.00 przed wejściem głównym do Parku Wodnego (ul. Dobrego Pasterza 126). Kupony są do odbioru w Informacji Parku Wodnego. Każdy posiadacz karty przy odbiorze kuponu musi okazać dokument potwierdzający tożsamość.

Dzieci do 10. roku życia mogą wejść na halę basenową tylko z pełnoletnim opiekunem. Opiekun będzie mógł wykupić bilet na 1,5 h w promocyjnej cenie 13 zł.

Posiadacze karty mogą wziąć udział w koncercie "Niezwykła Podróż Pana Wieszaka" w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Na koncert, który odbędzie się 24 stycznia, przygotowano 25 bezpłatnych biletów, które po okazaniu ważnej Krakowskiej Karty Rodzinnej będzie można odbierać w kasie Filharmonii nie później niż 30 minut przed koncertem. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Dla dzieci, które spotkają się w Gimnazjum nr 9 przy ul. Kazimierza Odnowiciela 2, czekają gry, zabawy, spacery, zajęcia sportowe z KS "Prądniczanka". Szczegóły na stronie www.mdkna102.krakow.pl. Z kolei Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino zaprasza na zajęcia prowadzone przez animatorów.

Przypomnijmy: już 5123 rodzin zostało objętych Programem Krakowska Karta Rodzinna 3+. Karta gwarantuje rodzinom z co najmniej trójką dzieci korzystanie z dynamicznie rozwijającego się systemu ulg, preferencji oraz rabatów, które oferują instytucje miejskie oraz podmioty komercyjne. Przy realizacji Karty współpracę z Miastem podjęło ok. 140 podmiotów publicznych i komercyjnych, oferujących zniżki i rabaty w blisko 300 miejscach.

Tagi: kraków, dzieci

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także