Komunikat archiwalny

Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży: nabór do konkursu

Do 1 marca trwa nabór filmów do Konkursu Głównego na 2. Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB. Organizatorzy zapraszają twórców i producentów do nadsyłania zgłoszeń na festiwalowy konkurs filmowy 2016. Można zgłaszać filmy krótko, średnio i pełnometrażowe, które są przeznaczone dla widzów w wieku od 4 do 18 lat. Zgłoszenie jest bezpłatne. Zakwalifikowane produkcje zostaną włączone do programu festiwalu. Filmowa podróż odbędzie się w dniach 19-23 czerwca w dziewięciu polskich miastach. Centrum życia festiwalowego jest Kraków. Partnerami wydarzenia są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission.

Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży: nabór do konkursu
Fot. materiały prasowe

KINOLUB to nowa marka na mapie międzynarodowych festiwali filmowych. Tworzą go osoby, które przez ostatnie kilka lat z sukcesem realizowały Festiwal Filmów dla Dzieci. KINOLUB powstał z myślą o edukacji filmowej dzieci i młodzieży. I właśnie eksponowanie tego aspektu w programie festiwalu, ale również w innych działaniach podejmowanych przez organizatora - Fundację IKS, czyni go wyjątkowym.

KINOLUB jest jednak przede wszystkim świętem filmu dedykowanego dzieciom i młodzieży. Raz w roku w wybranych miastach Polski prezentowane są filmy z całego świata. Pokazywane jest kino artystycznie wartościowe, a zarazem mądre. W ten sposób organizatorzy tworzą optymalne warunki do aktywnego i świadomego uczestnictwa dzieci i młodzieży w życiu kulturalnym.

Festiwal jest wydarzeniem nieodpłatnym, skierowanym do młodej publiczności, do widzów w wieku 4-18 lat. Centrum życia festiwalowego jest Kraków. Program festiwalu, to projekcje filmów ułożonych w sekcje tematyczne, dostosowane do wieku widzów. W ramach wydarzeń towarzyszących odbywają się warsztaty filmowe i interdyscyplinarne, prezentacje najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w przemyśle filmowym, koncerty i spotkania z twórcami. Stałym elementem programu są pokazy filmów konkursowych (ok. 40-60 produkcji pełno- i krótkometrażowych) wcześniej nie prezentowanych, a także tych, które zostały nagrodzone na międzynarodowych festiwalach. Filmy ocenia i nagradza jury profesjonalne oraz dziecięce.

W tym roku KINOLUB zagości aż w dziewięciu polskich miastach. Filmowa podróż odbędzie się w dniach 19-23 czerwca jednocześnie w: Krakowie, Oświęcimiu, Wiśniowej, Busku Zdroju, Kielcach, Skoczowie, Rybniku, Łodzi oraz Boguchwale. Partnerami wydarzenia są Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission.

 

Więcej informacji na: http://www.kinolub.pl/, https://www.facebook.com/festiwalkinolub.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także