Komunikat archiwalny

Bezpłatne zajęcia żeglarskie dla dzieci

900 miejsc i łącznie ponad 6000 godzin bezpłatnych zajęć w dziesięciu miastach czeka na dzieci w czwartek edycji ogólnopolskiego programu edukacji żeglarskiej ENERGA Sailing. W ramach projektu młodzi adepci będą mogli uczyć się żeglowania na łódkach klasy Optimist oraz windsurfingu. Nabór trwa do 19 lutego.

Bezpłatne zajęcia żeglarskie dla dzieci
Fot. materiały prasowe

Nauka żeglowania w klasie Optimist i windsurfingu, bezpieczne zachowanie nad wodą i zasady zdrowego stylu życia. To trzy kluczowe obszary kompleksowego szkolenia, które swym zasięgiem obejmuje 10 miast i 7 województw, a każdego roku bierze w nim udział blisko 1000 dzieci.

Oferta Energa Sailing w klasie Optimist adresowana jest do chłopców i dziewczynek w wieku 7 – 9 lat. W windsurfingu swoich sił mogą spróbować nieco starsi, mający od 9 do 11 lat. Szkolenie pływania na desce z żaglem było dotąd prowadzone w ramach pilotażu w Warszawie i Sopocie. Od tegorocznej edycji windsurfingu uczyć się będą również dzieci z Gdańska i Kalisza. Zajęcia w klasie Optimist będą się natomiast odbywać w Szczecinie, Gdyni, Olsztynie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Zarówno rodzice, jak i szkoły zainteresowane udziałem w programie edukacji żeglarskiej powinny zarejestrować się na stronie internetowej EnergaSailing.pl. Zgłoszenia szkoły podstawowej może dokonać dyrektor lub nauczyciel, natomiast zgłoszenia indywidualnego – rodzic lub prawny opiekun kandydata.
 

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także