Komunikat archiwalny

Wkrótce utrudnienia w rejonie ul. Wielickiej

W lutym rozpoczną się zasadnicze prace budowlane związane z realizacją wiaduktu kolejowego nad skrzyżowaniem ulic Wielickiej, Powstańców Wielkopolskich i Powstańców Śląskich. Konstrukcja jest elementem łącznicy kolejowej między Zabłociem a Krzemionkami.

Wkrótce utrudnienia w rejonie ul. Wielickiej
Fot. Magiczny Kraków

To inwestycja, która ma kluczowe znaczenia dla Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w naszym mieście, a także dla ruchu pociągów na południe Polski. Chodzi o prowadzoną przez PKP PLK SA budowę łącznicy kolejowej pomiędzy stacjami Zabłocie i Krzemionki. Potężna, 2,4-kilometrowa, konstrukcja skróci czas przejazdu pociągów dalekobieżnych w kierunku Zakopanego o nawet 15 minut. Natomiast w ruchu lokalnym przejazd pociągów skróci się o 5 minut.

Jak zapowiada inwestor – PKP PLK SA – zasadnicze prace budowlane związane z budową konstrukcji na skrzyżowaniem ulic Wielicka, Powstańców Wielkopolskich i Powstańców Śląskich rozpoczną się w lutym.

Więcej informacji o poszczególnych etapach i związanych z tym utrudnieniach można znaleźć na stronie www.zikit.krakow.pl
 

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także