Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poznaliśmy zwycięskie miejskie aplikacje

Wybrać najlepsze, spośród 145 pomysłów na aplikacje ułatwiające życie w mieście było niełatwym zadaniem. W czwartek (18 lutego) podczas gali finałowej w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa poznaliśmy zwycięzców trzeciej edycji konkursu BIHAPI. W wydarzeniu wzięła udział Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Miasta Elżbieta Koterba.

BIHAPI to konkurs na stworzenie nowych, innowacyjnych aplikacji na urządzenia mobilne przy wykorzystaniu otwartych danych publicznych. To trzecia edycja konkursu, organizowanego przez Orange Polska przy współpracy samorządów: Warszawy, Gdańska i Poznania. W tym roku po raz pierwszy dołączyły miasto Kraków oraz województwo małopolskie. Łączna pula nagród to ponad 60 tys. zł.

Podczas finałowej gali przyznanych zostało 10 nagród w różnych kategoriach.

W kategorii „Młodzi w BIHAPI” zwyciężyła aplikacja mobilna MojeOkienko Michała Rokity, która będzie umożliwiała kontrolę swojego miejsca w kolejce do „okienka” w urzędach miasta.

Nagrodę specjalną Fundacji Orange otrzymali Mikołaj Ciecierski, Damian Nowak i Igor Misiak za aplikację Pamiętaj Wyrzuć.To, informującą użytkownika o terminach wywozu śmieci w Gdańsku.

Nagroda Specjalna Miasta Poznań trafiła do Konrada Biziora i Łukasza Krajewskiego za PSI – Poznań Stat Info – aplikację służącą do wizualizacji danych statystycznych miasta Poznań, z podziałem na kategorię informacji.

Nagroda Specjalna Miasta Gdańsk powędrowała do Jarosława Szmigielskiego za aplikację Zdążuś wyświetlającą informację o przyjeździe tramwaju, autobusu bądź SKM na wybrany przez użytkownika przystanek.

Nagroda Specjalna Miasta Warszawa trafiła do Łukasza Krajewskiego  - autora Ekologicznej Warszawy – aplikacji pozwalającej na mapie pokazać poszczególne drzewa i krzewy oraz ich skupiska.

Laureatami Nagrody za determinację oraz ciągły rozwój aplikacji społecznych Warszawski Ninja zostali Kamil Ziółkowski, Magdalena Zadara, Staś Małolepszy, Justyna Kunicka. Aplikacja Warszawski Ninja pozwala warszawiakom na bieżąco śledzić raporty o problemach na trasach.

W kategorii Nagroda od Orange zwyciężyły aplikacje: 
 - Rowerem po Krakowie (autorzy: Waldemar Ignaciuk, Karol Wilczek, Łukasz Ławniczak); aplikacja umożliwia ocenę tras zaznaczonych na mapie, 
 - PSI – Poznań Stat Info – aplikacja Konrada Biziora i Łukasza Krajewskiego służąca do wizualizacji danych statystycznych miasta Poznań, z podziałem na kategorię informacji, 
 - Smart GeoData, której autorem jest Piotr Dybiec; głównym zadaniem aplikacji jest gromadzenie, przetwarzanie i analizowanie danych Big Data.

Laureatami Nagrody Grand Prix za aplikację #mojemiejsce zostali Paweł Manowiecki, Magdalena Walentek, Przemysław Jedynowicz. Zwycięska aplikacja ułatwia użytkownikowi ocenę lokalizacji nieruchomości zgodną z jego preferencjami dotyczącymi rozmaitych zagadnień, m.in.: tereny zielone, placówki usługowe, komunikacja, szkolnictwo, obiekty sportowe oraz kulturalne.

LAUREACI [pdf]

GALERIA:

bihapi

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-02-19
Data aktualizacji: 2016-02-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź