Komunikat archiwalny

Przypadek według Krzysztofa Kieślowskiego

Już 5 marca o godzinie 19.00 w Teatrze Łaźnia Nowa odbędzie się premiera "Przypadku według Krzysztofa Kieślowskiego" w reżyserii Bartosza Szydłowskiego. Kolejne spektakle 15, 16, 29 i 30 marca.

Przypadek według Krzysztofa Kieślowskiego
Fot. plakat

Nasze życie jest bogactwem prawdopodobieństw i wiele w nim może się zdarzyć. Być może człowiek jest zaledwie pyłem we wszechświecie, ale przede wszystkim jest jego częścią. I to taką, bez której być może wszechświat wyglądałby całkiem inaczej, a może nawet by nie istniał... 

Bartosz Szydłowski w “Przypadku Krzysztofa Kieślowskiego” podąża tropem twórczości tytułowego reżysera, w szczególności znajdując inspirację w kultowym „Przypadku” z 1981 roku.

“Zawsze fascynowała mnie pokora Krzysztofa Kieślowskiego, opowiadał o świecie i ludziach go zamieszkujący jakby zbliżał się do nieodgadnionej, pełnej sprzeczności Tajemnicy. Nie ulegał łatwym polaryzacjom, nie poddawał się etykietowaniu. Zawsze stał po stronie Nieokreślonego, a o jego mistrzostwie świadczy to, że potrafił je opisywać poprzez konkrety i zdarzenia.” – opowiada Bartosz Szydłowski.

"Słuchaliśmy uważnie wywiadów Krzysztofa Kieślowskiego, czytaliśmy jego scenariusze. Pojawił się trop. Najbardziej widoczny w strukturze "Przypadku", ale przewijający się jak motto całej twórczości reżysera. To zachłanność wobec życia, apetyt na wielorakie jego formy. Chciałem, aby nasz spektakl nie stał się fatalistycznym obrazem o miałkości i przypadkowości naszych wyborów. Mówimy raczej, że mimo wszystkich losowych przeciwieństw, wygrywa człowiek ze swoją pasją życia, pragnieniem nowych wyzwań” - mówi przed premierą reżyser.

plakat

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także