Komunikat archiwalny

Kacper Ryx i Król Żebraków wchodzi do gry!

„Kacper Ryx i Król Żebraków” to polska łotrzykowska gra planszowa dla 2-5 osób oparta na motywach cyklu powieściowego autorstwa Mariusza Wollnego o XVI-wiecznym krakowskim detektywie Kacprze Ryksie. Jej twórcy odwracają tu jednak role, ponieważ głównymi bohaterami gry są przestępcy - mordercy, złodzieje, dziewki wszeteczne i inne typy spod najciemniejszej gwiazdy. Gra miała swoją premierę na początku lutego i już odnosi sukces.

Kacper Ryx i Król Żebraków wchodzi do gry!
Fot. sklep.kacperryx.pl

W tej pełnej brudnych zagrywek i negatywnej interakcji grze uczestnicy wcielą się w role hersztów band i staną do walki o mir i władzę w przestępczym półświatku renesansowego Krakowa. Aby zdobyć tytuł Króla Żebraków gracze będą realizować kolejne zadania, przejmować karczmy, kraść, mordować i werbować okrutnych kompanów. Uczestnicy walczą między sobą, ale mają też wspólnego wroga, który nie spocznie, póki nie zakończy tej krwawej, doprowadzającej miasto do ruiny wojny. To oczywiście królewski inwestygator - Kacper Ryx.

Gra została wydana dzięki mobilizacji wielbicieli powieści o renesansowym detektywie – przeprowadzono akcję crowfundingową, podczas której zebrano kwotę odpowiednią do wydania gry. Sukces kampanii to również świetna wiadomość dla osób zainteresowanych wyłącznie piórem M. Wollnego. Zgodnie ze złożoną na starcie kampanii obietnicą, Autor napisał specjalne opowiadanie o Kacprze Ryksie zainspirowane fabułą gry planszowej, czyli wojną gangów w XVI-wiecznym Krakowie!

Kacper Ryx to bohater powieści kryminalno-detektywistycznych dziejących się w renesansowym Krakowie. Ich autorem jest Mariusz Wollny, historyk z wykształcenia, pisarz z zamiłowania. Seria ta składa się z czterech tomów, kolejno: Kacper Ryx, Kacper Ryx i król przeklęty, Kacper Ryx i tyran nienawistny, Kacper Ryx i król alchemików. Poprzez przygody głównego bohatera, Mariusz Wollny przedstawia czytelnikowi renesansowy Kraków, jego ówczesny wygląd, tajemnice i zagadki kryminalne, życie codzienne zwykłych mieszkańców, postaci historycznych i królów.

Grę „Kacper Ryx i Król Żebraków” można kupić przez w sklepie internetowym www.sklep.kacperryx.pl oraz w sklepie „Skład Towaów u Kacpra Ryxa” przy Placu Mariackim 3 w Krakowie.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także