Komunikat archiwalny

Raport z realizacji pierwszych inwestycji w 2016 roku w Krakowie

W przyszłym tygodniu startują pierwsze naprawy ulic w Krakowie. W związku ze sprzyjającą pogodą, ZIKiT rozpoczął już część inwestycji, takich jak np.  budowa nowych dróg, chodników, oświetlenia na Bulwarach Wiślanych oraz integracyjnego ogródka jordanowskiego przy ul. Meissnera.

Raport z realizacji pierwszych inwestycji w 2016 roku w Krakowie
Fot. ZIKiT

Od tygodnia trwają prace drogowe na ul. Siewnej (wcześniej zbudowano tutaj kanalizację i podłączono media), na odcinku od al. 29 Listopada do ul. Bociana/Jabłonna. Obecnie trwają roboty brukarskie i budowa chodników. Koniec przewidziany jest na lipiec 2017 r., a koszt inwestycji wynosi 2 mln 346 tys. zł.

Znacznie wcześniej planowane jest zakończenie budowy oświetlenia na Bulwarach Wiślanych – do kwietnia 2016 r. Zadanie kontynuowane jest od ubiegłego roku, a w sumie całość kosztować będzie 1 mln 986 tys. zł. Obecnie wykonawca układa podziemne okablowanie. Kończy się także remont Rynku Podgórskiego, konieczne jest jeszcze położenie nawierzchni pod usuniętym kioskiem. Cała przebudowa rynku kosztować będzie 7 mln 400 tys. zł.

Do 31 lipca 2016 r. będą prowadzone prace przy ul. Lubockiej (7 mln zł), gdzie obecnie budowane jest odwodnienie i wymiana konstrukcji nawierzchni. Także do końca lipca tego roku potrwa budowa ogródka jordanowskiego przy ul. Meissnera/Ślicznej, który będzie dostępny również dla dzieci niepełnosprawnych. Aktualnie trwa budowa alejki prowadzącej do ogródka. Koszt tej inwestycji to 647 tys. zł.

We wrześniu 2016 r. planowane jest zakończenie inwestycji: budowa połączenia ul. Ostatnia/Mogilska, która kosztować będzie 1 mln 980 tys. zł.

Obecnie trwają także prace na ul. Lubostroń (przebudowa drogi wraz z kanalizacją, wymiana nawierzchni i chodników) – koszt: 3 mln 911 tys. zł oraz na ul. Szymanowskiego (przebudowa drogi i nowa kanalizacja) – 1.426 mln zł. Obie ulice będą gotowe w listopadzie 2017 r.

Natomiast do stycznia 2018 r. planowane jest zakończenie przebudowy drogi na ul. Reduta i przepustu nad potokiem Rozrywka (11 mln 679 zł). Potok wcześniej wylewał i utrudniał życie okolicznym mieszkańcom.

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także