Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zapytaj o budżet obywatelski w galerii handlowej [WIDEO]

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat budżetu obywatelskiego, uzyskać pomoc w przygotowaniu projektu? Odwiedź Punkt Obywatelski budżetu obywatelskiego w Galerii Bronowice. Akcja potrwa od 14 do 20 marca. Szczegóły na www.budzet.krakow.pl. Zapraszamy!

Punkt Obywatelski w Galerii Bronowice jest czynny do 20 marca, w godzinach 12.00-20.00. Stoisko promocyjne znajduje się na poziomie 0, nieopodal sklepu C&A. Na miejscu można dowiedzieć się szczegółów dotyczących zasad budżetu obywatelskiego, a w godzinach 16.00 – 20.00 porozmawiać na temat swoich propozycji ze specjalistami z Wydziałów Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych oraz uzyskać pomoc w doprecyzowaniu pomysłów na projekty, upewnić się co do możliwości ich realizacji w danym kształcie czy lokalizacji, a także oszacować koszty zadań. Harmonogram dyżurów w Punktach Obywatelskich dostępny jest na stronie www.krakow.pl/budzet.

Na odwiedzających czekają miejskie gadżety. W niedzielę do Punktu Obywatelskiego będą zapraszali Lajkonik oraz Smok Wawelski, z którymi będzie można m.in. zrobić sobie zdjęcie w fotobudce.

Punkty Obywatelskie w galeriach handlowych będą funkcjonować w Krakowie do 20 marca. Pierwszy z Punktów Obywatelskich był czynny w Centrum Handlowym M1 przy Alei Pokoju od 1 do 7 marca. Punkt odwiedziło blisko 5 tys. osób. Od 7 do 13 marca działał Punkt w Centrum Handlowym Bonarka, gdzie frekwencja była równie wysoka. Od 14 do 20 marca Punkt Obywatelski będzie czynny w Galerii Bronowice.

Osoby zainteresowane dyskusją na temat własnych pomysłów oraz poszukujące wskazówek co do sposobu sporządzenia wniosków, mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjno–konsultacyjnych i warsztatach, które zaplanowano do 17 marca. Harmonogram spotkań jest dostępny na stronie budżetu obywatelskiego i Biuletynu Informacji Publicznej. Przed przygotowaniem projektu można skorzystać z cennika na stronie www.krakow.pl/budzet - przykładowych kosztów funkcjonowania miasta.

Do końca maja potrwa ocena formalno-prawna zgłoszonych projektów. W czerwcu zostanie przedstawiony wykaz punktów umożliwiających dostęp do głosowania, a także zostaną ogłoszone listy projektów, które będą poddane głosowaniu.

Od 18 do 30 czerwca mieszkańcy będą mogli wybierać najlepsze spośród zgłoszonych zadań. Projekty, które zyskają największe poparcie i ich koszt będzie się mieścił w limitach finansowych tegorocznej edycji, zostaną ostatecznie realizowane ze środków budżetu obywatelskiego w roku 2017. Wyniki głosowania będą znane w pierwszej połowie lipca.

Aktualne informacje na ten temat realizacji zadań pierwszej i drugiej edycji budżetu obywatelskiego znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej:

I etap kampanii informacyjno-promocyjnej rozpoczął się 1 marca. Jej osią, oprócz zorganizowanych w galeriach handlowych punktów obywatelskich, są informacje i reklamy zamieszczane w telewizji, radio oraz internecie, w tym także w mediach społecznościowych. Ponadto zaplanowano  reklamę w przestrzeni publicznej (ekspozycja 100 plakatów typu citylight w najważniejszych ciągach komunikacyjnych miasta, spoty na ekranach LED), komunikacji miejskiej. Łączny koszt całej kampanii promocyjnej wyniesie 435 tys. zł.

Podczas ubiegłorocznej edycji zagłosowało w sumie 50 061 mieszkańców. Łącznie oddano 48 462 ważnych głosów. Przez Internet zagłosowało 37 034 osób, w lokalach wyborczych 13 027 osób. Frekwencja wyniosła 7,5 %. 

Dodatkowe informacje znajdują się na: www.budzet.krakow.pl, www.facebook.com/budzet.krakow, www.twitter.com/krakowskiBO a także pod adresem budzetobywatelski@um.krakow.pl i numerem telefonu 12 616 78 15.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-03-14
Data aktualizacji: 2016-03-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź