Komunikat archiwalny

13. Krakowski Półmaraton Marzanny już w niedzielę

W ten weekend zainaugurowany zostanie krakowski sezon biegowy. 13. Krakowski Półmaraton Marzanny przyjmuje nową formę biegu określając charytatywny cel imprezy. Sponsorem strategicznym wydarzenia został PKO Bank Polski.

13. Krakowski Półmaraton Marzanny już w niedzielę
Fot. Magiczny Kraków

Od dwunastu lat krakowscy biegacze, zaraz po zatopieniu Marzanny, stają do rywalizacji na trasie półmaratonu. Trasa biegu nie ogranicza się jedynie do okrążeń wokół Błoń ale przebiega zarówno przez bulwary wiślane, Wawel, a także urokliwe zaułki Starego Miasta. Dodatkowo organizowany jest także bieg na 10 km. Cykliczna impreza biegowa organizowana jest we współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

W tym roku oprócz inauguracji wiosennego sezonu biegowego oraz promocji Krakowa impreza przyjęła charytatywny cel, którym jest zebranie funduszy na zakup nowego aparatu do echokardiografii u dzieci. Beneficjentem XIII Krakowskiego Półmaratonu Marzanny oraz II Biegu z Dystansem „Dla małych serc” jest Fundacja Wspierania Kardiochirurgii dziecięcej Schola Cordis. Jej założycielem oraz Prezesem Zarządu jest prof. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej CM UJ Kraków.

Na trasę Półmaratonu zapraszamy w niedzielę o godzinie 11:00  na krakowskie Błonia (Cichy Kącik). Miejsce startu biegu na 10km to alejka na bulwarach wiślanych - poniżej kościoła na Skałce, naprzeciwko dawnego hotelu Forum (organizator oczywiście zapewnia transport z biura zawodów w okolice linii startu! Szczegóły dotyczące regulaminu i zgłoszeń dostępne są tutaj).

Podczas wszystkich sponsorowanych przez Bank wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Biorąc udział w 13. Krakowskim Półmaratonie Marzanny będzie można pomóc 6-miesięcznej Karolince z Krakowa, podopiecznej Fundacji Mam serce. Dziewczynka urodziła się z Zespołem Aperta i musi przejść operację naprawczą czaszki oraz zrośniętych paluszków. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Karolinki” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację dziewczynki. Kartki „biegnę dla Karolinki” będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego na stoisku w biurze zawodów na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana – Trybuna Zachodnia. W sobotę 19 marca biuro było czynne w godz. 12.00-21.00, a w niedzielę 20 marca od 7.00 do 10.15.

Trasa biegu rozpocznie się o godz. 11.00 na  Al. 3 Maja (deptak) a nastepnie zostanie poprowadzona ulicami: Al. Focha (deptak), ul. Królowej Jadwigi, ul. Księcia Józefa, Most Zwierzyniecki (chodnik), ulica dojazdowa w kierunku osiedla przy ul. Praskiej, ulica za osiedlem (TS Tramwaj), Bulwar wzdłuż ul. Tynieckiej, Bulwar Poleski, Bulwar Wołyński, ul. Ludwinowska, Most Retmański, ul. Rollego, Bulwar Podolski, Kładka Ojca Bernatka (część rowerowa), Bulwar Inflancki, Bulwar przy Kościele na Skałce, środkowa alejka w kierunku ulicy Smoczej, alejka na Bulwarach wzdłuż ul. Smoczej, ul. Bernardyńska (chodnik), ul. św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny (linia G-H), ul. Floriańska, Planty (od Bramy Floriańskiej do ul. Poselskiej), ul. Poselska, ul. Senacka, ul. Kanonicza, ul. Podzamcze pod Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, Bulwar Czerwieński, Bulwar Rodła, ul. Flisacka, ul. T. Kościuszki, ul. Królowej Jadwigi, ul. J. Gryfity, ul. Emaus, Al. Focha (część jezdni i deptak od strony Błoń w kierunku Alei), Al. 3 Maja (deptak) – zakończenie biegu ok. godz. 14.30.

W związku z imprezą wystąpią następujące utrudnienia w ruchu:

- al. 3 Maja – zamknięta  w godz. 6.00-15.00 (ruch tramwajowy bez zmian);

- al. Focha zamknięta w godz. 10.00-14.15 (zapewniony będzie wyjazd w kierunku Alei z ulic: Kasztelańskiej, Prusa, Kraszewskiego, Kałuży);   

- ul. Królowej Jadwigi  (od ul. Focha do ul. Księcia Józefa) zamknięta  w godz. 10.45-11.45;

- ul. Kościuszki (od ul. Komorowskiego do ul. Księcia Józefa), ul. Księcia Józefa (od ul. Kościuszki do Mostu Zwierzynieckiego) zamknięte w godz. 10.00 -14.15;

- na pozostałych ulicach na trasie biegu oraz na Bulwarach Wiślanych  są przewidywane utrudnienia w ruchu  (wyłączenia ruchu kołowego i pieszego na czas przebiegnięcia uczestników imprezy);

-  na  trasie półmaratonu  będą obowiązywały znaki zakazu zatrzymywania się pojazdów oraz zostaną wyłączone drogi dla rowerów;

Zalecane objazdy :

dla zamkniętych: Al. 3 Maja, Al. Focha :

Od strony centrum dojazd do ul. Piastowskiej Aleją Mickiewicza i ul. Reymonta;

Od ul. Królowej Jadwigi dojazd do Al. Mickiewicza ulicą Piastowską i ul. Reymonta

dla zamkniętych: ul. Kościuszki, ul. Księcia Józefa

Od Alei Krasińskiego i ul. Zwierzynieckiej dojazd do ul. Księcia Józefa ulicami: M. Konopnickiej, Rondo Grunwaldzkie, ul. Monte Cassino, ul. Zielińskiego (i odwrotnie od ul. Księcia Józefa do centrum)

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ:

Linie tramwajowe:

Od około godz. 10:30 do około godz. 13:30 zostanie wyłączona komunikacja tramwajowa w ul. Dominikańskiej i ul. Franciszkańskiej. W związku z powyższym:

linie: 1, 6, 8, 13, 18, 20 będą kierowane przez ul. Westerplatte oraz Basztową do swoich przystanków końcowych.

Ponadto, zostanie wyłączona z ruchu południowa część ul. Kościuszki na odcinku ul. Flisacka – ul. Królowej Jadwigi, a przystanek "Salwator" na ul. Kościuszki nie będzie funkcjonował (wsiadanie będzie się odbywało na pętli).

Linie autobusowe:

Od około godz. 10:00 do około godz. 14:00 wyłączona z ruchu zostanie al. Focha (most na Rudawie) i północna część jezdni al. F. Focha na odcinku ul. Emaus - ul. Kałuży, połowa jezdni ul. Ks. Józefa w kierunku Bielan i południowa część ul. Kościuszki na odcinku ul. Flisacka – ul. Królowej Jadwigi. W związku z powyższym:

linia 100 - odjazdy z Kopca Kościuszki o godz. 11:00, 12:00 i 13:00 kierowane będą do Os. Podwawelskiego jako linia 101;

linie 109, 209, 229, 239, 249, 259, 269 od około godz. 11:00 do około godz. 14:00 będą kierowane przez most Zwierzyniecki i ul. Monte Cassino do Os. Podwawelskiego. Na trasie objazdowej w/w linie będą się zatrzymywać na przystankach "Szwedzka" i "Centrum Kongresowe";

linia 134 – kursować będzie na trasie ZOO - Cichy Kącik;

linie 152 i 292 - od około godz. 11:00 - 14:00 kursować będą w obu kierunkach trasą objazdową przez al. Mickiewicza, Czarnowiejską i Piastowską. Na trasie objazdowej autobusy linii 152, 292 zatrzymywać się będą tylko na przystanku "Cichy Kącik";

linia 504 - odjazdy z Centrum JP II o godz. 10:50 i 12:20 oraz odjazdy z Cracovii Stadion o godz. 11:49 i 13:09 kursują trasą objazdową przez ul. Dietla, most Grunwaldzki, Konopnickiej, most Dębnicki, al. Krasińskiego z pominięciem przystanków "Uniwersytet Jagielloński" i "Filharmonia".

Informujemy, że podane wyżej godziny są orientacyjne. Zamknięcie trasy oraz przywrócenie ruchu w ul. Focha, ul. Księcia Józefa, ul. Kościuszki nastąpi na polecenie policji i służb nadzoru ruchu.

Bilety okresowe wykupione na linie autobusowe 100, 109, 134, 152, 209, 229, 239, 249, 259, 269, 292, 504 oraz linie tramwajowe 1, 6, 8, 13, 18, 20 zachowują ważność na trasach stałych i objazdowych.

trasa

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także