Komunikat archiwalny

Harmonogram remontów nakładkowych w Podgórzu: Nowosądecka, Brożka, Zakopiańska

Nowy plan pracy przy remontach nakładkowych w Podgórzu jest  dostosowany do sytuacji drogowej w mieście, a szczególnie do utrudnień związanych z budową łącznicy PKP. Uległy zmianie terminy remontów zleconych przez ZIKiT. Dodatkowo więcej prac będzie realizowanych nocami i w weekendy.

Harmonogram remontów nakładkowych w Podgórzu: Nowosądecka, Brożka, Zakopiańska
Fot. Magiczny Kraków

Ulica Nowosądecka (od ul. Łużyckiej do ul. Na Kozłówce – jezdnia południowa)

Remont ruszył w piątek, 18 marca o godz. 18.00. Między godz. 18-20 rozpoczeło się frezowanie południowej nitki ulicy, prowadzącej do ul. Na Kozłówce.  Wszystkie główne prace na Nowosądeckiej potrwają do 22 marca, ale przez cały ten czas, kierowcy będą mieli dostępny jeden pas ruchu na jezdni południowej w kierunku ul. Wielickiej. Na jezdni północnej ruch będzie odbywał się bez utrudnień. Między 23 marca a 18 kwietnia wykonywane będą roboty brukarskie, które spowodują lokalne zawężenie ulicy. Natomiast od 18 kwietnia rozpoczną się prace nawierzchniowe na jezdni północnej (frezowanie i układanie dolnych warstw bitumicznych). Ruch zostanie utrzymany na jednym pasie. Na początku maja, przez około trzy dni, zostanie wykonana warstwa ścieralna na obu jezdniach oraz skrzyżowaniach i wtedy mogą zostać wytyczone objazdy, które zapowiemy z wyprzedzeniem.

Ulica Brożka

W sobotę (19 marca) po godz. 20 rozpoczął się remont nakładkowy ul. Brożka. Drogowcy zajmą po jednym pasie w każdym kierunku. Prace potrwają do niedzieli wieczorem. W poniedziałek (21 marca), i wtorek (22 marca) wystąpią lokalne utrudnienia na drodze. Najbardziej uciążliwe prace zaplanowane są na środę w nocy, kiedy kładziona będzie warstwa wyrównawcza. W czwartek i piątek – remont zostanie zatrzymany ze względu na ruch przedświąteczny. Drogowcy wznowią prace we wtorek 29 marca, kiedy w godzinach późnowieczornych i nocnych (po godz. 20) zaplanowane jest wykonanie kolejnej warstwy bitumicznej. Później będą to głównie roboty brukarskie, które spowodują lokalne utrudnienia, aż do połowy kwietnia, gdy zostanie ułożona ostatnia warstwa nawierzchni bitumicznej.

Ulica Zakopiańska

Remont rozpocznie się 5 kwietnia i prawdopodobnie potrwa miesiąc. Szczegółowe informacje pojawią się wkrótce.

Informacje dla mieszkańców przekazywane są przez całą dobę pod numerem telefonu 12 616 75 55 oraz na stronie internetowej www.zikit.krakow.pl.

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA