Komunikat archiwalny

Rozświetlone bulwary wiślane już niebawem

Tuż po świętach rozpocznie się montaż lamp oświetleniowych i iluminacji na Bulwarze Kurlandzkim (od Mostu Kotlarskiego do Mostu Piłsudskiego). Do końca kwietnia potrwają prace na Bulwarze Czerwieńskim (od Mostu Dębnickiego do Grunwaldzkiego). Koszt całej inwestycji to 1,9 mln zł.

Rozświetlone bulwary wiślane już niebawem
Fot. Magiczny Kraków

Obecnie na Bulwarze Kurlandzkim dobiegają końca prace ziemne. Położone są już fundamenty słupów oraz kanalizacja teletechniczna oświetlenia i iluminacji. Jeśli warunki pogodowe pozwolą, kolejnym etapem będzie montaż lamp oświetleniowych. Zaraz po świętach ruszą prace ziemne na Bulwarze Czerwieńskim.

Ze względu na lokalizację, prace prowadzone są pod nadzorem archeologicznym i w oparciu o pozwolenie konserwatora zabytków. Ekipa budowlana trafiła już na kilka podziemnych pamiątek z przeszłości: fragmenty płotów, starego portu, pozostałości dróg i torów kolejowych.

Oczekiwana przez mieszkańców inwestycja przyczyni się bez wątpienia do popularyzacji wieczornych spacerów po bulwarach wiślanych. Z pewnością miejsce zyska także w oczach turystów, tym bardziej, że jest to jedna z wizytówek miasta. Na Bulwarze Czerwieńskim planowana jest budowa 49 nowych słupów oświetleniowych oraz 13 lamp iluminacyjnych. Oświetlone zostaną alejki oraz wykonana zostanie iluminacja skarpy pod Wawelem. Natomiast przy Bulwarze Kurlandzkim zostaną ustawione 63 słupy oświetleniowe na alejkach oraz 48 lamp iluminacyjnych, które wydobędą z ciemności mury obwałowania Wisły.

Oświetlenie wykonane będzie przy zastosowaniu nowych słupów oraz opraw typu LED, natomiast iluminacja przy zastosowaniu nowych lamp doziemnych LED. Dodatkowo wzdłuż nowobudowanego oświetlenia poprowadzona jest kanalizacja teletechniczna, która w przyszłości posłuży do zamontowania monitoringu oraz WI-FI.

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także