Komunikat archiwalny

Kulturalna środa w Krakowie – sprawdź nasze propozycje!

Zimno doskwiera wam dokładnie tak jak nam? Rozgrzejcie się dobrą herbatą, a potem wyjdźcie do teatru, kina lub galerii. Dziś polecamy Wam sztukę "Wariat i zakonnica" na Scenie STU, kabaret Trzecia Strona Medalu w Gwarku, a także tureckie kino w Agrafce. Sprawdźcie nasz kulturalny rozkład jazdy na środę!

Kulturalna środa w Krakowie – sprawdź nasze propozycje!
Fot. materiały prasowe/Scena STU

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Od premiery tego spektaklu minęło niedawno 20 lat. I co z tego? On w ogóle się nie starzeje! "Wariat i zakonnica" znów zagości na deskach Sceny STU. Dokładnie o godz. 19 zobaczycie szalonego poetę Walpurga, nieokiełznaną zakonnicę Annę i nieobliczalnych doktorów z tajemniczego szpitala psychiatrycznego, raz wzruszających, raz nieodparcie śmiesznych– poruszają do głębi i bawią do łez. Sztuka Witkacego stała się ponadczasowa dzięki adaptacji Krzysztofa Jasińskiego, dyrektora STU. Niezrównany w tytułowej roli Dariusz Gnatowski dodał jeszcze masę humoru - warto obejrzeć!

W Kinie Agrafka zobaczycie dziś przedstawiciela nowego kina tureckiego - film "Yunus Emre: Głos miłości". Żyjący w XIII wieku turecki mistyk i poeta Yunus Emre miał ogromny wpływ na turecką literaturę, kulturę i filozofię. W filmie ukazano jego życie, poszukiwanie swojego przeznaczenia w burzliwych czasach. Akcja rozgrywa się w autentycznych miejscach historycznych oraz na tle anatolijskiej przyrody. Wstęp na pokaz jest wolny, a seans odbędzie się dzięki Centrum Kultury Tureckiej. Początek o godz. 18!

Przenosimy się na Miasteczko Studenckie AGH, a dokładnie do Klubu Gwarek. Będziecie mogli tam wprawić się w wyśmienity humor, a to dzięki kabaretowi Trzecia Strona Medalu. Prezentują nietypowy humor z dawno zapomnianych kabaretowo terenów Przemyśla i okolic. To właśnie w tam stawiali swoje pierwsze kroki, nim wyruszyli w daleką podróż, by zarażać podkarpackim humorem i entuzjazmem innych ludzi. Ich programy kabaretowe to połączenie pomieszania z poplątaniem przy akompaniamencie gitary elektrycznej. Będzie zatem i zabawnie i głośno! Wpadnijcie do Gwarka o godz. 20.

Na koncert zapraszamy Was dziś do Domu Kultury Podgórze. Zagra tam dziś zespół Elokwencja, czyli trio w składzie: Ela Kulpa na wokalu, Jerema Pogwizd na fortepianie oraz Jerzy Kulawik na wokalu, saksofonie i klarnecie. W programie grupa ma standardy jazzowe oraz wybrane przeboje muzyki popularnej, która zahacza o ich ulubiony styl - retro. Usłyszycie zatem przeboje Kabaretu Starszych Panów, Louisa Armstronga, ale też Amy Winehouse. Zarezerwujcie sobie czas od godz. 18!

Na koniec zapraszamy Was na wystawę, którą możecie oglądać już tylko do niedzieli - a dokładnie "Rodin/Dunikowski. Kobieta w polu widzenia" w Kamienicy Szołayskich. Na wystawie możemy zobaczyć blisko 80 dzieł obu rzeźbiarzy, w tym najbardziej znane realizacje, takie jak: "Stworzenie", "Danaida" czy "Ręka Boga" Rodina oraz cykle "Kobiety brzemienne" i "Głowy wawelskie" Dunikowskiego. dwie wybitne osobowości artystyczne, dwóch niepowtarzalnych rzeźbiarzy, a w tle skomplikowane historie miłosne, w których nie było happy endu - to trzeba zobaczyć! Dziś Kamienica Szołayskich otwarta jest do godz. 18 - łapcie ostatnią szansę na zobaczenie jednej z najlepszych wystaw prezentowanych w minionym roku w Krakowie!

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także