Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny wtorek w Krakowie - sprawdź nasze propozycje!

Przetrwaliście Blue Monday? Brawo, pora przygotować się na wtorek. Koncerty w klubach, malarze w kinach - wszystkie informacje w jednym miejscu! Zaczynamy kulturalny rozkład jazdy!

Fot. materiały prasowe/Teatr Stary

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Zaglądamy najpierw do Teatru Starego, gdzie dziś dwa ciekawe spektakle. Na Dużej Scenie zobaczycie "Bitwę Warszawską 1920" stworzoną przez niezawodny duet Strzępka/Demirski. Twórcy spojrzeli na nasze polskie zmitologizowane historie z dość nieoczywistej perspektywy. Na scenie spotykają się Piłsudski, Dzierżyński, Broniewski, Róża Luksemburg, Witos, Maxime Weygand – a obok nich tzw. „zwykli” ludzie: chłop, aktorka, legioniści. Do tego w rolach głównych zobaczymy Annę Radwan, Dorotę Pomykałę czy Krzysztofa Globisza. Spektakl rozpocznie się o godz. 18. Z kolei na Scenie Kameralnej na ul. Starowiślnej 21 zobaczymy inny spektakl Teatru Starego o bardzo długim tytule: "Być jak Steve Jobs. Bohaterowie polskiej transformacji. Ballada o lekkim zabarwieniu heroicznym".  Przedstawienie podejmuje dyskusję na temat zmian, jakie zaszły w Polsce od 1989 roku.  Koncentruje się na perspektywie trzech pokoleń – ludzi, którzy budowali polski turbokapitalizm, 40-latków, którzy kontestowali zmiany a dziś sięgają po władzę oraz młodego pokolenia, które zadaje pytania o popełnione błędy i sugeruje potrzebę rozliczeń. Początek spektaklu o godz. 19:15.

W Kinie Kijów.Centrum zobaczycie dziś kolejny film cyklu "Wystawa na ekranie". Dokładnie o godz. 19 rozpocznie się seans "Osobliwego świata Hieronymusa Boscha". Film powstał podczas wyjątkowej wystawy, dzięki której w jednym miejscu, rodzinnym mieście Boscha w Holandii, zgromadzono praktycznie wszystkie jego najważniejsze obrazy i rysunki, rozsiane na co dzień na całym świecie. Tę olbrzymią ekspozycję odwiedziło prawie pół miliona zwiedzających dziwiąc się ekscentrycznym wizjom Boscha. Podczas seansu dowiemy się więcej o tym malarzu i jego artystycznych inspiracjach.

Kolumbia, to kraj powszechnie, a zarazem dość niesłusznie uznawany za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie, państwo utożsamiane z narkobiznesem, postrzegane jako ojczyzna Pabla Escobara. Do zmiany tych stereotypowych poglądów nakłoni Was dziś Władysław Urbańczyk podczas swojej prelekcji w Księgarni Kawiarni Podróżniczej Bonobo na Małym Rynku. Dokładnie o godz. 19 rozpocznie swoją opowieść o tym, jak w Kolumbii płynie czas i czemu wolniej niż w Polsce, o jej bogatej florze i faunie oraz o swoich przygodach z tego kraju. Polecamy, a tu link do wydarzenia na FB.

Prozak 2.0. zaprasza dziś na imprezę w świetnym muzycznym towarzystwie! Wystąpi tam dziś m.in. donGURALESKO, czyli właściwie Piotr Górny - raper, producent muzyczny. Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1994 roku.  Razem z nim na scenie stanie DJ Soina znany w całej Polsce jak i po za granicami kraju aktywnie działający od 15 lat reprezentant sceny dj'skiej, związany z poznańską wytwórnią Szpadyzor Records. Muzycy zaczną swój set o 23:15, a wcześniej dobra imprezowa rozgrzewka!

pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-01-17
Data aktualizacji: 2017-01-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź