Komunikat archiwalny

Przedszkolaki ćwiczą w Małej Hali TAURON Areny Kraków

27 lutego ruszyła tegoroczna edycja miejskiego programu „Akademia Przedszkolaka”! W bezpłatnych zajęciach sportowych dla dzieci w wieku 5-6 lat biorą udział 92 grupy z 54 krakowskich przedszkoli publicznych i niepublicznych. Najmłodsi bawią się i ćwiczą w Małej Hali TAURON Areny Kraków.

Przedszkolaki ćwiczą w Małej Hali TAURON Areny Kraków
Fot. Tauron Arena Kraków

Wiosenna edycja „Akademii Przedszkolaka” jest drugą odsłoną programu realizowanego przez Wydział Sportu UMK. Wśród najważniejszych celów programu znajdują się podtrzymanie zainteresowania najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową, a także poszerzenie dostępu do zorganizowanych form aktywności sportowej i wyrównanie szans dzieci niezależnie od statusu materialnego rodziców. Program ma także za zadanie sprzyjać rozwojowi fizycznemu dzieci, wzmacniać ich zdrowie oraz podnosić poziom sprawności fizycznej.

Program „Akademia Przedszkolaka” jest realizowany od 27 lutego do 30 czerwca, w godzinach 9.00 – 14.00, w Małej Hali TAURON Areny Kraków. Zajęcia odbywają się cyklicznie, zawsze w stałych terminach.

Program obejmie cykl 7-8 spotkań, w ramach których dzieci mają okazję do zapoznania się z różnorodnością dyscyplin sportowych. Zajęcia prowadzą nauczyciele zatrudnieni w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym Kraków Wschód. Ćwiczenia mają charakter ogólnorozwojowy, zabawowy, rekreacyjny z wykorzystaniem sprzętu sportowego, odpowiedniego do grupy wiekowej uczestników.

 

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także