Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Co w marcu w Muzeum PRL-u?

Architektura w ZSRR, schrony pod Nową Hutą, węgierska rewolucja z 1956 r., Dzień Kobiet – to niektóre punkty marcowego programu w Muzeum PRL-u.

8 marca o godz. 18 odbędzie się spotkanie z dr. Michałem Wiśniewskim – będzie to wykład architektoniczny pt. „Nowoczesność i modernizm w krajach byłego Bloku Wschodniego. Socrealizm i socmodernizm w Związku Radzieckim. Część 1: do 1956 r.”. Wstęp wolny.

9 marca o godz. 18 muzeum pokaże film „Niepochowany” Márty Mészáros – koprodukcję trzech państw: Węgier, Słowacji i Polski. Opowiada on o szczególnie traumatycznym momencie w nowoczesnej historii Węgier – krwawo stłumionej rewolucji 1956 r. – z perspektywy pokazowego procesu Imre Nagya. Jego śmierć ujmuje jako męczeństwo, a ekshumację i pogrzeb w 1989 r. jako pojednanie narodu z pokrzywdzonym bohaterem. Ten film to przykład, że kino stało się narzędziem do wytłumaczenia widzom na nowo dekad zależności od Związku Radzieckiego.

11 marca o godz. 11–13 oraz 25 marca o godz. 11–13 odbędą się warsztaty dla dzieci z rodzicami: „Wolno być wolnym!”. Wstęp wolny. Wszelkie zapytania można kierować pod adres: edukacja@mprl.pl. Uczestnicy odpowiedzą sobie na pytania, czym jest dla nas wolność i co się dzieje, gdy brakuje demokracji. Zajęcia powstały w ramach programu edukacyjnego do wystawy „Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy? Komunizm(y) w Europie Środkowo-Wschodniej”.

12 marca o godz. 15 muzeum zaprasza na spotkanie z Tomaszem Mierzwą, „Schrony na kombinacie, część 2” oraz zwiedzanie wystawy „Atomowa groza. Schrony w Nowej Hucie”. Wstęp wolny.

15 marca o godz. 18 Agnieszka Łukaszewska zaprezentuje projekt „NIGHT LIGHT – LAMPKA NOCNA. Wspomnienia o świetle w PRL”. Wstęp wolny. Wszelkie pytania można kierować na adres: edukacja@mprl.pl.

16 marca o godz. 10–12 oraz 18 marca o godz. 11–13 odbędą się warsztaty dla dzieci (dla grup zorganizowanych): „To kiedyś było kino”. Wstęp wolny. Wszelkie pytania można kierować na adres: edukacja@mprl.pl.

28 marca o godz. 17 dr Agnieszka Chłosta-Sikorska zaprasza na cykliczne spotkanie „Podwieczorek w Muzeum” – tematem będzie Dzień Kobiet. Zapowiada się ciekawa rozmowa przy kawie, herbacie i ciastkach. Wstęp wolny.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-03-07
Data aktualizacji: 2017-03-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź