Komunikat archiwalny

Rewelacyjny „Mr. Gaga” w Dojrzałym Kinie

Zachwyci każdego – nie tylko znawców czy miłośników sztuki tańca. W środę, 22 marca, o godz. 11 Kino Pod Baranami pokaże w cyklu dla seniorów dokument „Mr. Gaga”, okrzyknięty przez krytyków najciekawszym filmem o tańcu współczesnym od czasu „Piny” Wima Wendersa. Obraz opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company.

Rewelacyjny „Mr. Gaga” w Dojrzałym Kinie
Fot. Kino pod Baranami / materiały prasowe

„Mr. Gaga” to fascynująca historia człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył Ohadowi Naharinowi przez osiem lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy znakomity dokument, który pozwala zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami.

Dojrzałe Kino to cykl filmowy skierowany do starszych widzów Kina Pod Baranami. Co tydzień kino prezentuje wybraną premierę, która poprzedzona jest prelekcją, a po seansie odbywa się dyskusja przy kawie, herbacie i ciasteczkach. Gospodynią spotkań jest redaktor Maria Malatyńska.

Spotkania Dojrzałego Kina odbywają się co środę, w okolicach godziny 11.00. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl.

Bilety dla seniorów w cenie 14 zł.

 

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także