Komunikat archiwalny

Wybierz się z nami na Spacer Literacki!

22 kwietnia rozpoczynamy czwartą serię przechadzek ulicami Miasta Literatury! Na szlakach pojawią się zupełnie nowe miejsca, a obok dobrze wydeptanych ścieżek znajdą się również te mniej uczęszczane, wciąż nieodkryte. Spacery literackie odbędą się tradycyjnie w ostatnie soboty każdego miesiąca. Na początek Spacer po antykwariatach. Do zobaczenia!

Wybierz się z nami na Spacer Literacki!
Fot. materiały prasowe

W programie na rok 2017 znajdą się między innymi spacery śladami Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Stanisława Lema, Josepha Conrada (w związku z obchodzonym w Polsce Rokiem Conrada). Dodatkowo zaplanowaliśmy spacer śladami krakowskich antykwariatów, Awangardy Krakowskiej, rodzinną wycieczkę  dla dużych i małych w związku z Dniem Dziecka, literackie zwiedzanie Nowej Huty oraz wiele innych.

Czwarty sezon spacerów literackich rozpoczynamy 22 kwietnia, w przeddzień Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Tydzień później, czyli 29 kwietnia zapraszamy na spacer Szlakiem Stanisława Wyspiańskiego, skupiony wokół jego literackiej twórczości. Odwiedzimy miejsca, w których mieszkał, uczęszczał do szkoły, tworzył. Zwiedzimy także przestrzenie, które stały się dla niego źródłem inspiracji. Spacer poprowadzi Agnieszka Pudełko.

UWAGA: Wstęp na wszystkie spacery jest wolny, prosimy jednak o wcześniejszą rejestrację. Zainteresowani Szlakiem Stanisława Wyspiańskiego (spacer 29 kwietnia) mogą już wysyłać maile na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Nie warto zwlekać – liczba uczestników jest ograniczona.

Szczegóły znajdziecie tutaj.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także