Komunikat archiwalny

Wymyśl hasło promujące walkę ze smogiem

Masz od 7 do 19 lat? Mieszkasz w Krakowie? Weź udział w konkursie na hasło promujące starania o czyste powietrze w naszym mieście – walczymy z paleniem śmieci i żegnamy piece węglowe. Prace mogą być tworzone indywidualnie lub w zespołach. Konkurs jest organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza”.

Wymyśl hasło promujące walkę ze smogiem
Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Kaszel, zatkany nos, nieprzyjemny zapach powietrza zimą – to tylko niektóre dolegliwości, jakich doświadczamy, gdy powietrze w Krakowie jest zanieczyszczone. Jednak możemy coś z tym zrobić i wspólnie postarać się o promowanie takich zachowań, które w niedługim czasie pozwolą nam oddychać swobodnie, również w czasie zimy.

- Sami dorośli nie poradzą sobie z tym zadaniem i proszą o pomoc młodszych. Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” ogłasza konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców – zaznacza Krystyna Marcinkowska, dyrektor MDK.

Celem konkursu jest stworzenie hasła/sloganu, które przekona dorosłych, aby nie zanieczyszczali środowiska paleniem śmieci oraz wymienili piece na bardziej ekologiczne. Do hasła/sloganu trzeba dołączyć rysunek/grafikę, współgrający z przekazem słownym.

Tematyka jest bardzo szeroka. Można tworzyć prace np. o tym, jak ludziom i środowisko szkodzi spalanie odpadów w piecach, dlaczego warto używać pieców gazowych lub elektrycznych, jakie korzyści płyną z korzystania z miejskiej sieci ciepłowniczej. Jeśli interesują was nowe technologie, to zawsze można zająć się, na przykład, bateriami słonecznymi – zaznaczają organizatorzy.

Więcej informacji na stronie internetowej MDK „Dom Harcerza”.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także