Komunikat archiwalny

Kayah gwiazdą koncertu „Tribute to Amy Winehouse”

Już 23 maja o godz. 19:00 w Filharmonii Krakowskiej zabrzmią największe przeboje Amy Winehouse. Wykona je sześciu zdolnych młodych wokalistów, a także gwiazda wieczoru – Kayah.

Kayah gwiazdą koncertu „Tribute to Amy Winehouse”
Fot. materiały prasowe

Zaproszeni do współpracy artyści zaprezentują 18 utworów Amy Winehouse, w tym najpopularniejsze "Back to black", "Rehab", "You know I'm no good", "Valerie" czy "Love is a losing game". Aranżacje muzyczne przygotował Michał Salamon, pianista, kompozytor, lider zespołu FOURS collective.

W finale koncertu wystąpi Kayah, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej.  

- Amy Winehouse to ogromny talent, który odszedł zbyt wcześnie. Dzięki utworom, które pozostawiła po sobie, choć jej część mogła pozostać z nami. Jestem jak najbardziej za tym, by każde kolejne pokolenia wracały do jej twórczości, jednocześnie mogąc prezentować talenty wokalne nowych wokalistek. „RE: Stars. Tribute to Amy Winehouse” to właśnie takie przedsięwzięcie łączące te dwa pomysły w jeden. Jestem bardzo szczęśliwa, że zostałam zaproszona do tego projektu – powiedziała.

Projekt ma za cel promowanie nowych twarzy na polskim rynku. Na scenie u boku Kayah wystąpi pięć niezwykle utalentowanych wokalistek: Ewelina Przybyła, Joanna „Azzja” Mądry, Sandra Mika, Aicha Słoniec i Małgorzata Chruściel oraz wokalista Wojciech Myrczek.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronach internetowych organizatora oraz na Facebooku. Bilety do kupienia na stronach serwisu Eventim.

Koncert „Tribute to Amy Winehouse” to pierwsze wydarzenie z cyklu RE: STARS. W planach, są koncerty poświęcone innym wielkim artystom, zarówno zagranicznym, jak i polskim, m.in. Georgowi Michaelowi, Whitney Houston i Violetcie Villas. 

Tribute to Amy Winehouse

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także