Komunikat archiwalny

Kontrolerzy biletów bliżej turystów

Krakowscy kontrolerzy są już gotowi do letniego sezonu turystycznego w Krakowie. Już teraz w każdej parze umundurowanych kontrolerów jest przynajmniej jedna osoba, która  posługuje się językiem angielskim. Nowością będzie natomiast to, że zarówno w rejonie portu lotniczego Kraków-Balice, jak i kopalni soli w Wieliczce, kontrolerzy będą informować turystów o konieczności zakupu biletu aglomeracyjnego i obowiązku skasowania go po wejściu do pojazdu. Okazuje się bowiem, że wielu zagranicznych gości sądzi, że wystarczy bilet kupić a nie skasować.

Kontrolerzy biletów bliżej turystów
Fot. ZIKiT

- Chcemy podtrzymywać opinię wśród turystów, że Kraków jest gościnnym i przyjaznym miastem. Stawiamy zatem na edukację i pomoc w kupieniu odpowiedniego biletu – mówi Marcin Bonisławski z ZW Renoma.

Kontrolerzy będą mieli także przy sobie bloczki z komunikatami w języku angielskim informujące, w jaki sposób i gdzie można odwołać się od nałożonej już opłaty dodatkowej, jeśli turyści będą chcieli wyjaśnić niezrozumiałą dla nich sytuację.

Ponadto Wydział Promocji i Turystyki UMK wysłał do krakowskich hoteli wiadomość z prośbą o informowaniu turystów o konieczności kupna i skasowania biletu w pojazdach komunikacji miejskiej.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także