Komunikat archiwalny

Nauka jazdy na łyżwach na WF-ie

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Zachód”, jako jedyna placówka w Krakowie, prowadzi miejski program nauki jazdy na łyżwach, przeznaczony dla dzieci, w ramach szkolnych lekcji wychowania fizycznego. Uczestnikami zajęć są uczniowie najmłodszych klas krakowskich szkół podstawowych oraz grupy przedszkolne cztero- i pięciolatków. Koszt tych lekcji jest w całości finansowany ze środków miejskich.

Nauka jazdy na łyżwach na WF-ie
Fot. pixabay.com

Chociaż większość krakowian kojarzy MOS Zachód z gminnym stadionem lekkoatletycznym położonym w centrum miasta, to od początku lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia, na sztucznym lodowisku przy ulicy Siedleckiego, instruktorzy Ośrodka nieprzerwanie od września do maja realizują zaplanowane na każdy sezon zajęcia łyżwiarskie.

Wieloletnia praktyka oraz ciągły rozwój kadry instruktorsko-pedagogicznej doprowadził do stworzenia jedynego w swoim rodzaju modelu nauczania jazdy na łyżwach, dostosowanego i skierowanego do najmłodszej grupy dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli.

Mimo  że zajęcia są organizowane od blisko czterdziestu lat i co roku cieszą się dużym zainteresowaniem, to w bieżącym roku ilość zgłoszeń zaczęła rosnąć lawinowo. W początkowym okresie nauki w lekcjach uczestniczyło około 1000 dzieci. W nadchodzącym roku szkolnym 2017/18 MOS Zachód zanotuje rekordową ilość zapisanych młodych adeptów łyżwiarstwa, bo aż 1600.

Wzrost zainteresowania dzieci i rodziców atrakcyjnymi lekcjami wychowania fizycznego na lodowisku jest efektem zaproponowanej przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Zachód” ciekawej oferty programowej oraz możliwości dalszej kontynuacji rozpoczętej nauki w sekcjach hokeja lub jazdy figurowej.

Warto podkreślić, że po przeprowadzonej wewnętrznej analizie zgłoszonych szkół, Ośrodek nie odmówił udziału w lekcjach łyżwiarstwa żadnej placówce oświatowej z Krakowa. Wszystkie zgłoszone klasy otrzymały miejsce na lodowisku. Jednocześnie w obecnej chwili sekcja łyżwiarska osiągnęła maksymalny poziom liczebności grup.

Od nowego roku szkolnego w zajęciach będą uczestniczyć dzieci z 71 klas. Podczas jednej godziny lekcyjnej na lodowisku będzie przebywać 90 uczniów. Tak dużą ilość dzieci uczyć będzie sześciu wykwalifikowanych nauczycieli o długoletnim stażu pracy i dużym doświadczeniu.

Ciekawe lekcje wychowania fizycznego na łyżwach, realizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Zachód”, znalazły swoje miejsce na sportowej mapie Krakowa, obok bardzo popularnych zajęć pływackich – znajdujących się w planach lekcji prawie każdej szkoły. Urozmaicone, różnorodne, rozwijające wszystkie cechy motoryczne lekcje nauki jazdy na łyżwach stanowią mocny punkt oferty sportowej Krakowa, a dla najmłodszych przynoszą wymierne efekty w postaci wszechstronnego rozwoju fizycznego i zdrowotnego. Przede wszystkim dostarczają także wiele radości.

Tagi: edukacja, sport

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także