Komunikat archiwalny

Najmłodsi matematycy odebrali nagrody

Zakończył się konkurs „Krakowska Matematyka 2016/2017”, adresowany do uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych województwa małopolskiego. Podsumowanie 11. już edycji tych zawodów, nad którymi patronat honorowy sprawował m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, odbyło się 17 maja w Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi w Krakowie (ul. Łokietka 60).

Najmłodsi matematycy odebrali nagrody
Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Konkurs „Krakowska Matematyka” jest organizowany przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki z siedzibą w ZSOI Nr 4 w Krakowie na ul. Żabiej 20. Jego celem jest popularyzacja matematyki na tle historii i obecnych wydarzeń dotyczących Krakowa oraz stworzenie uczniom możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi. Zadania konkursowe są dostosowane do poziomu wiekowego. Konkurs dzieli się na etap szkolny i wojewódzki. Z uwagi na to, że rok 2017 ogłoszono Rokiem Rzeki Wisły, temat przewodni konkursu brzmiał „Nad Wisłą”. Uczniowie mogli poznać wiele ciekawostek dotyczących najważniejszej dla Krakowa rzeki.

17 maja laureatom konkursu oraz wyróżnionym uczestnikom wręczono dyplomy i nagrody, a nauczyciele i osoby wspierające konkurs odebrali podziękowania.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone na stronie www.krakowskamatematyka.malopolska.pl.

 

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także