Komunikat archiwalny

Kontrolerzy przypominają o zasadach bezpłatnych biletów dla uczniów

Od środy 14 czerwca umundurowani kontrolerzy biletów przypominają uczniom i rodzicom, że wraz z końcem roku szkolnego kończą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

Kontrolerzy przypominają o zasadach bezpłatnych biletów dla uczniów
Fot. ZIKiT

Bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych zostały wprowadzone w Krakowie w ubiegłym roku. Uczniowie, aby z nich korzystać, musieli mieć przy sobie ważną legitymację szkolną. Aby przyzwyczaić do tego dzieci, kontrolerzy przypominali o tym na bieżąco w trakcie kontroli, ZIKiT przygotował też specjalne oprawki z napisem „Z legitymacją bezpłatnie miejską komunikacją w roku szkolnym”. Były one przekazywane dzieciom podczas akcji edukacyjnych i kontroli biletów w tramwajach i autobusach.

- Celem wprowadzenia bezpłatnych przejazdów była zachęta do korzystania z komunikacji miejskiej uczniów i ich rodziców. Nie chcielibyśmy teraz, aby ten efekt był odwrotny, gdy w czasie wakacji poprosimy o okazanie biletu. Chcemy, żeby najmłodsi pasażerowie byli do tego przygotowani – mówi Marcin Bonisławski z firmy Renoma, która kontroluje bilety w Krakowie.

O warunkach bezpłatnego podróżowania po Krakowie ZIKiT przypomina dzieciom również podczas „Akademii mobilności” – edukacyjnych spotkań, w których wzięło udział już kilkuset uczniów szkół podstawowych w Krakowie.

- Chcemy pokazać najmłodszym krakowianom, czym jest mobilność i dlaczego warto wybrać komunikację miejską podróżując po Krakowie - mówi Łukasz Franek, zastępca dyrektora ds. transportu w ZIKiT.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także