Komunikat archiwalny

Po spotkaniu z prywatnymi przewoźnikami

W piątek, 16 czerwca, w siedzibie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu odbyło się spotkanie z prywatnymi przewoźnikami, w którym wzięli udział radni miasta Krakowa. ZIKiT przedstawił na nim dodatkowe, kompromisowe propozycje w planowanych zmianach dotyczących funkcjonowania busów w centrum Krakowa.

Po spotkaniu z prywatnymi przewoźnikami
Fot. soka / freeimages.com

Do końca czerwca przewoźnicy będą mogli jeździć z ul. Warszawskiej przez ul. Ogrodową do ul. Pawiej i zatrzymywać się na dotychczasowych przystankach (z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z prac na ul. Basztowej). Oznacza to, że termin zapowiadanych zmian został przesunięty o dwa tygodnie. Po tym czasie przeanalizowane będą czynniki, w jaki sposób wprowadzone zmiany wpłynęły na ruch w tym rejonie miasta. Wnioski z obserwacji zostaną przedyskutowane na kolejnym spotkaniu ZIKiT z przewoźnikami, które odbędzie się 6 lipca.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu apeluje do przewoźników, by najbliższe 14 dni wykorzystali na uzyskanie nowych decyzji związanych z przewozem osób i nie zostawiali tego na ostatnią chwilę (1 lipca zostaną zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu).

Na spotkaniu ZIKiT zadeklarował gotowość do korekty zapowiedzianych zasad zatrzymywania się prywatnych przewoźników na Alejach Trzech Wieszczów. Sytuacja na alejach będzie stale monitorowana, szczególnie pod kątem interesów pasażerów komunikacji miejskiej. Warto zaznaczyć, że temat Alei Trzech Wieszczów wymaga wypracowania kompromisu i poruszany będzie na kolejnym spotkaniu w ZIKiT.

Ponadto przewoźnicy prywatni będą mogli korzystać z pętli na Nowym Kleparzu, która zostanie dostosowana do ich potrzeb.

Przypomnijmy, głównym celem nowej organizacji ruchu jest ograniczenie ruchu pojazdów, a co za tym idzie hałasu i spalin, w ścisłym centrum Krakowa oraz przyspieszenie funkcjonowania komunikacji zbiorowej na Alejach Trzech Wieszczów.

 

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także