Komunikat archiwalny

W Ludowym poznacie nie tylko „Sąsiadów”

Nie wszystkie teatry mają teraz przerwę urlopową, nawet w gorące wakacje możecie więc odwiedzać przybytek Melpomeny. W najbliższy piątek, 21 lipca, Teatr Ludowy zaprasza na Scenę pod Ratuszem na spotkanie z „Sąsiadami", zaś dzień później, w sobotę, będziecie tam mieli zapewnioną świetną porcję zabawy na „Sarenkach”.

W Ludowym poznacie nie tylko „Sąsiadów”
Fot. materiały prasowe / Teatr Ludowy

Akcja „Sąsiadów” rozgrywa się gdzieś w Polsce, na wsi, podczas niespełna dwóch miesięcy niezwykle upalnego lata. Młode małżeństwo sprzedaje swoje mieszkanie i kupuje dom w wiejskiej okolicy. W momencie, kiedy postanawia się wprowadzić do nowo zakupionego i wyremontowanego domu, pojawia się najbliższy sąsiad. Od tego momentu ich życie toczy się w nowym, nieprzewidywalnym kierunku sterowane przez dziwną, nieznaną siłę, niczym w antycznej tragedii… Pomimo fatum ciążącego nad głównymi bohaterami, sporo jest w tej sztuce również komicznych akcentów i absurdalnego humoru. Sztuka jest przeznaczona dla widzów dorosłych!

Któż z nas nie lubi czeskich komedii? Specyficzny humor naszych sąsiadów zawsze wywołuje w nas czasem niemal mimowolną wesołość. Spędźcie zatem wesoły wieczór w towarzystwie czterech życiowych nieudaczników: dyrygenta, który w wypadku stracił powieki, cierpiącego na gigantyzm mykologa, nieśmiałego urzędnika skarbówki i bezrobotnego wynalazcy oraz czterech niezwykłych Sarenek. Mogą one spełnić jedno życzenie, i jak to w bajkach bywa – pierwsze wypowiedziane, każdego z tych pechowców. Czym grozi takie spełnianie życzeń, przekonacie się sami.

Polecamy gorąco – Scena Pod Ratuszem, w piątek „Sąsiedzi”, w sobotę „Sarenki”! Początek obu spektakli punktualnie o 19.00.

Pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także