Komunikat archiwalny

Rozpoczął się 42. Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie”!

23 koncerty znalazły się w programie Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”, który rozpoczął się 15 sierpnia. Wydarzenie zainaugurował jeden z najlepszych pianistów świata - Rosjanin Grigorij Sokołow.

Rozpoczął się 42. Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie”!
Fot. materiały prasowe

Festiwal to połączenie muzyki i architektury. W tym roku muzyka rozbrzmiewa m.in. w kościołach oo. augustianów, oo. bernardynów, oo. jezuitów, opactwie benedyktynów w Tyńcu, synagodze Tempel, w Kopalni Soli w Wieliczce i na dziedzińcu Collegium Maius UJ.

W programie tegorocznego festiwalu znalazły się 23 koncerty. Wystąpią m.in. pianista Grigorij Sokołow, dziesięcioosobowy zespół muzyków grających na instrumentach dętych London Brass, męski zespół wokalny Chanticleer, Philharmonia Quartett z Berlina, Sinfonietta Cracovia i laureatka I miejsca w Międzynarodowy Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego Veriko Tchumburidze, Jordi Savall i Dimitri Psonis, prawosławny zespół wokalny Optina Pustyń, a w finale Trondheim Barokk z Norwegii. Obok znanych już artystów, w cyklu "Młode talenty" zaprezentują się muzycy dopiero zaczynający swoją karierę.

Festiwal "Muzyka w Starym Krakowie" organizuje Fundacja Capella Cracoviensis. To jeden z najstarszych festiwali polskich. Występowali na nim m.in. Henryk Szeryng, Ida Haendel, Jordi Savall, Shlomo Mintz, Krystian Zimerman, Krzysztof Penderecki, Emma Kirkby, Rafael Puyana, Igor Kipnis.


Więcej informacji na stronie internetowej: www.mwsk.pl.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także