Komunikat archiwalny

Zdrowe żywienie w szkołach - konferencja

„Edukuj zdrowo – żywienie w placówkach nauczania” – to temat konferencji, która odbędzie się 5 października w Urzędzie Miasta Krakowa. Na wydarzenie, organizowane z myślą o dyrektorach szkół i osobach odpowiedzialnych za edukację żywieniową oraz żywienie dzieci w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach, zapraszają Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie oraz krakowski magistrat. Zapisy będą przyjmowane do 27 września.

Zdrowe żywienie w szkołach - konferencja
Fot. tookapic.com

Konferencja odbywa się w ramach kampanii „Zdrowe żywienie = mądre myślenie”. Jej celem jest przekazanie uczestnikom praktycznych wskazówek z zakresu edukacji konsumenckiej i żywieniowej oraz ułatwienie placówkom wdrażania działań służących kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży. Na spotkaniu poruszona zostanie tematyka neofobii żywieniowej jako jednej z przyczyn występowania niechęci do jedzenia. Prelegenci dostarczą uczestnikom wiedzy na temat tego, jak czytać etykiety produktów spożywczych oraz jak prawidłowo je przechowywać.

Prelegentami będą przedstawiciele m.in. Polskiej Federacji Producentów Żywności, Banku Żywności, Kliniki Pediatrii Gastroenterologii i Żywienia UJ CM, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Spotkanie odbędzie się 5 października w godz. 10.00–14.00 w Urzędzie Miasta Krakowa (Sala Obrad, pl. Wszystkich Świętych 3-4). Od godz. 9.30 do 10.00 będzie się odbywać rejestracja uczestników.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o zgłaszanie jednej osoby z danej placówki. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie do 27 września drogą mailową lub faxem. E-mail: oz@wsse.krakow.pl, fax: +48 12 41 62 093. Otrzymanie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia jest równoznaczne z wpisaniem na listę uczestników.

W razie pytań możliwy jest kontakt pod numerem tel.: +48 12 25 49 429.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA