Komunikat archiwalny

Na tropie tajemnic – kolejny spacer z mapą Kids in Kraków

Tajemnice, legendy, ukryte skarby, strachy i duchy – czas wyruszyć śladem zagadkowych krakowskich zjawisk i odkryć pilnie strzeżone sekrety. A Kraków ma ich sporo! Podczas tajemniczego spaceru na zakończenie lata, który odbędzie się 19 września, poznamy tajemnice krakowskich złoczyńców, posłuchamy o dzwonku dla umarłych i duchu Eleonory. Na spacer zaprasza portal Kids in Kraków, którego wydawcą jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Na tropie tajemnic – kolejny spacer z mapą Kids in Kraków
Fot. kbf - Kids in Krakow

To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają na młodych detektywów i poszukiwaczy przygód podczas trzeciego już spaceru z mapą Kids in Kraków. Na dziedzińcu Pałacu Krzysztofory spróbujemy zgłębić tajemnicę mistrza Twardowskiego, a przy kościele oo. Franciszkanów dowiemy się, czym zajmowało się Bractwo Męki Pańskiej. Spokojnie, nie ma się czego bać! Mimo że będziemy poznawać największe sekrety Grodu Kraka, nad uczestnikami należytą opiekę będzie sprawować doświadczony zespół specjalistów z punktów InfoKraków, których operatorem jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Jak zawsze, ciekawie opowiedzą fascynujące historie oraz bezpiecznie przeprowadzą uczestników spaceru przez zaplanowaną trasę.

Na zakończenie spaceru z mapą Kids in Kraków poszukamy zagubionego Skarbu Wiślan. Nikt nie wie jednak, gdzie znajdują się ukryte drzwi… Czy uda nam się je odnaleźć? Tego dowiemy się już we wtorek, 19 września!

Na spacer obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Wejściówki można pobierać TUTAJ. Organizatorzy proszą, by dzieci przyszły wraz z opiekunami, którzy również powinni pobrać bezpłatne wejściówki.

  • Rekomendowany wiek dla dzieci: 6-12 lat
  • Czas trwania: ok. 1,5 godziny
  • Miejsce startu: przy punkcie Info Kraków w Sukiennicach
  • Data i godzina startu: 19 września 2017 r., godzina: 15.30
  • Zakończenie: ul. Kanonicza

Kids in Kraków to nowoczesna, bogata, pełna i wiarygodna baza organizowanych w Krakowie wydarzeń dla dzieci i miejsc przyjaznych rodzinie. Projekt powstał w 2012 rok i po czterech latach działalności głównie na Facebooku, w 2016 roku doczekał się własnego portalu, zbierającego nie tylko wydarzenia skierowane do najmłodszych mieszkańców miasta, ale także pokazującego miejsca, które warto odwiedzić całą rodziną. Serwis pokazuje, że kultura w Krakowie jest przyjazna rodzinie! Kids in Kraków to także profil na portalu społecznościowym Facebook.

Pokaż metkę
Autor: ANNA DUDA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także