Komunikat archiwalny

Teatralny piknik w Panieńskich Skałach

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza do wspólnej zabawy na łonie przyrody. Zainspirowany spotkaniami organizowanymi w Panieńskich Skałach przez wybitną polską aktorkę Antoninę Hoffmann, piknik teatralny odbędzie się 24 września o godz. 13. Będzie to wydarzenie towarzyszące wystawie "Kobiece spojrzenie. O aktorstwie Antoniny Hoffmann".

Teatralny piknik w Panieńskich Skałach
Fot. MHK / materiały prasowe

Teatralne pikniki organizowane w XIX wieku przez Antoninę Hoffmann były prawdziwą ucztą dla ciała i ducha. W programie wydarzenia, o godz. 11 zaplanowane jest zwiedzanie podmiejskich terenów zielonych z przewodnikiem, gdzie organizowała przyjęcia krakowska aktorka. Będzie to okazja, aby poznać uroki Panieńskich Skał oraz odpocząć w Domu Zwierzynieckim, gdzie będzie można skosztować zdrowych przysmaków i wziąć udział w teatralnych tańcach oraz spróbować swoich sił w konkursie aktorskim.

Ponadto przewidziany jest również występ kwartetu smyczkowego, czytanie fragmentów „Nieoszlifowanego diamentu” Antoniny Hoffmann z udziałem Barbary Szałapak i Tadeusza Łomnickiego oraz zabawy i konkursy dla dzieci.

Więcej informacji na stronie internetowej Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl

Adres:
ul. Leśna, Kraków
mapa

Pokaż metkę
Autor: ANNA DUDA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także