Komunikat archiwalny

Uwaga! Zmiana w programie 7. Nocy Poezji

Z przyczyn niezależnych od organizatorów nastąpiła zmiana godziny i miejsca wydarzenia „Kwiat ulicy – 100 lat awangardy. Prezentacja multimedialna adaptacji utworu Tadeusza Peipera” w ramach programu Nocy Poezji 2017. Awangardowy projekt Korporacji Ha!art przygotowany specjalnie na tę okazję zostanie pokazany dziś, w sobotę 7 października o godz. 16 w Galerii Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki”.

Uwaga! Zmiana w programie 7. Nocy Poezji
Fot. Urząd Miasta Krakowa

Będzie to prezentacja adaptacji najbardziej klasycznego rozkwitającego wiersza Tadeusza Peipera z 1924 r., z wykorzystaniem specjalnie stworzonej mobilnej aplikacji reagującej z czujnikami iBeacon, które pozwalają stworzyć utwór w przestrzeni „internetu rzeczy”. Prezentacja odbędzie się w Bunkrze Sztuki z udziałem autorów adaptacji – Piotra Mareckiego i Jana Argasińskiego.

W tym roku obchodzimy stulecie awangardy w Polsce. Z tej okazji warto przypomnieć osobę Tadeusza Peipera, „papieża polskiej awangardy”, twórcę i teoretyka tzw. Awangardy Krakowskiej, który funkcjonował w nurtach awangard europejskich (zwłaszcza francuskiej, hiszpańskiej), będąc łącznikiem między wschodnimi a zachodnimi trendami w sztuce.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: MARCIN DROBISZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także