Komunikat archiwalny

Już za miesiąc w ICE Kraków wystąpi Trombone Shorty & Orleans Avenue

8 listopada, w ramach cykli Świat Wielkiej Muzyki i ICE Jazz oraz Festiwalu Krakowskie Zaduszki Jazzowe Plus+, wystąpi Trombone Shorty & Orleans Avenue. Trombone Shorty, czyli Troy Michael Andrews, to jeden z najbardziej popularnych artystów amerykańskich poruszających się w muzyce soul, funk, hip hop, jazz, blues, pop – ogólnie R & B. Śpiewa oraz gra na puzonie i trąbce. Razem ze swoim energetycznym zespołem Orleans Avenue w genialny sposób łączy tradycyjną muzykę Nowego Orleanu z nowoczesnymi stylami.

Już za miesiąc w ICE Kraków wystąpi Trombone Shorty & Orleans Avenue
Fot. materiały prasowe

Trombone Shorty współpracował z wieloma gwiazdami, z m.in. Lenny Kravitzem, U2, Green Day, Foo Fighters. O muzyce zespołu było głośno od samego początku – album „Backatown" z 2010 roku zdobył nominację do nagrody Grammy, podobnie "True" w 2011, który poza tym utrzymywał się na szczycie Billboard Contemporary Chart Jazz Magazine przez 12 tygodni. Trzecia płyta, „Say That To Say This", została wydana we wrześniu 2013 roku. W 2014 roku zespół wystąpił na 56. gali rozdania nagród Grammy.

Trombone Shorty w ostatnich latach aż pięć razy wystąpił w Białym Domu, wspierał muzycznie Macklemore’a i Madonnę podczas rozdania nagród Grammy; wystąpił gościnnie na albumach „She & Him”, Zaca Browna, Dierksa Bentleya i Marka Ronsona. Otwierał trasy koncertowe Red Hot Chilli Peppers, Foo Fighters, Daryla Halla i Johna Oatesa; pojawił się w „Sonic Highways”, filmie dokumentalnym o Foo Fighters, a nawet udzielił swojego głosu
w filmie animowanym „The Peanuts Movie”. Wydał „Trombone Short”, książkę dla dzieci o swoim życiu, która otrzymała tytuł Caldecott Honor Book w roku 2016. Najnowszy album „Parking Lot Symphony”, z maja tego roku pokazuje, że Troy Andrews to utalentowany kompozytor, a także wybitny multiinstrumentalista, który niesamowicie gra nie tylko na puzonie, ale i na tubie, trąbce, a nawet na gitarze.

Bilety są dostępne na ticketpro.pl, eventim.pl, w InfoKraków ul. św. Jana 2 oraz w biurze organizatora ul. Karmelicka 52/1.

Zobacz zwiastun:

 

Tagi: koncert, ICE

Pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także