Komunikat archiwalny

Cirque du Soleil powraca do Polski!

Cirque du Soleil powraca do polskich aren z przedstawieniem „Ovo”, które po zakończonej trasie w Północnej Ameryce, trwającej od wiosny 2016 roku, przemierzyło Atlantyk, by zadebiutować w Europie. Spektakl swoją europejską premierę miał właśnie w Zurychu, w kwietniu 2018 pora na Kraków oraz Trójmiasto. Niesamowite spektakle „Ovo” będą gościć w TAURON Arenie Kraków od 13 do 15 kwietnia 2018 roku.

Cirque du Soleil powraca do Polski!
Fot. materiały prasowe

Światowa premiera „Ovo” miała miejsce w Montrealu w 2009 roku i od tamtej pory przedstawienie zdołało oczarować ponad 5 milionów ludzi na całym świecie. „Ovo” ponownie wyrusza w trasę, oferując zniewalającą produkcję tym razem w arenach, dając szansę szerszej publiczności na zobaczenie przedstawienia Cirque du Soleil w swoim mieście.

„Ovo” to w języku portugalskim "jajo", a w przedstawieniu jest to intensywne spotkanie z wielokolorowym, tętniącym życiem ekosystemem, w którym owady pracują, jedzą, pełzają, fruwają, bawią się, walczą ze sobą oraz szukają miłości w nieustającym zgiełku energii i ruchu. Nagle w środku tego wszystkiego pojawia się tajemnicze jajo, które wzbudza respekt w insektach. Ciekawi je ten ikoniczny przedmiot, który stanowi zagadkę cyklów ich życia.

Obsada „Ovo” składa się z 50 artystów z 14 krajów, którzy specjalizują się w wielu odmianach akrobatyki. Jednym z najbardziej znanych momentów „Ovo” jest olśniewający powietrzny wyczyn „Rosyjska Kolebka”, w którym grupa skarabeuszy szybuje z dwóch końców sceny do samego środka, a oddziela ich za każdym razem dystans 6 metrów!

Terminy przedstawień:

TAURON Arena Kraków

  • 13 kwietnia 2018 r – premiera: godz. 19:30;
  • 14 października 2018 r. – godz. 13:00; 16:30; 20:00;
  • 15 października 2018 r. – godz. 13:00; 16:30.

Bilety dla członków Cirque Club trafią do sprzedaży online już 10 października. Członkostwo jest bezpłatne, a klubowicze mają dostęp do biletów w przedsprzedażach, ofert specjalnych i ekskluzywnych informacji zza kulis.

Bilety dla członków Alter Art Show Newsletter trafią do sprzedaży online już 11 października, w ogólnodostępnej sprzedaży od 12 października na stronie www.alterartshow.pl

Więcej informacji na stronie internetowej Cirque du Soleil.

Pokaż metkę
Autor: ANNA DUDA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także