Komunikat archiwalny

Wystawa Grand Press Photo

Od wtorku, 17 października w centrum handlowym Bonarka City Center można oglądać finałowe zdjęcia Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej - Grand Press Photo. Ekspozycja obejmuje 68 zdjęć pojedynczych, 10 fotoreportaży, dwa nagrodzone projekty dokumentalne i jedno portfolio. W ramach wystawy odbędą się warsztaty fotograficzne z laureatem konkursu – Tomaszem Padło (21 października).

Wystawa Grand Press Photo
Fot. Mat. prasowy: Zdjęcie Roku Grand Press Photo

Konkurs przeznaczony jest dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów.

Główna nagrodę zdobyła Anna Bedyńska – fotografia przedstawia Wasilija i jego matkę, która poświęciła życie na walkę z systemem rosyjskiego sądownictwa, by wyciągnąć syna z kolonii karnej udowadniając, że jest jednak niewinny.

Wśród zdjęć pojedynczych i fotoreportaży nagrody przyznano w kategoriach: wydarzenia, życie codzienne, ludzie, sport, środowisko, kultura i rozrywka i portret. W nowej kategorii Portfolio mogli konkurować studenci szkół fotograficznych, wydziałów i kierunków ze specjalizacją fotografia, którzy nie zajmują się zawodowo fotografią prasową.

Ekspozycje będzie można oglądać do wtorku, 7 listopada w centrum handlowym Bonarka City Center. Wstęp jest bezpłatny.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także