Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konkurs „Mój pierwszy biznes” rozstrzygnięty

Biznesplan na aplikację modową „T-Out” autorstwa Agnieszki Pałki i Daniela Miki z Zespołu Szkół Łączności zwyciężył w konkursie dla krakowskich szkół ponadgimnazjalnych „Mój pierwszy biznes”. Drugie miejsce zajął biznesplan na hodowlę larw Lucila, a trzecie – na aplikację dla osób z niepełnosprawnością ruchową „Wheely Navigator”. Finał konkursu został przeprowadzony 27 października w magistracie.

Fot. Alicja Malinowska

Przypomnijmy, celem projektu „Mój pierwszy biznes” była popularyzacja wiedzy na temat zakładania własnego biznesu oraz promowanie przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Krakowa. Konkurs był objęty patronatem honorowym prezydenta Krakowa.

Podczas finału w magistracie uczestnicy prezentowali przed kapitułą konkursową pomysł na działalność gospodarczą poprzez przedstawienie i omówienie przygotowanego wcześniej biznesplanu. Na potrzeby wystąpienia każdy z zakwalifikowanych uczniów mógł wykorzystać różne formy prezentacji, w tym prezentacje multimedialne.

 

Laureatami konkursu zostali:

1. miejsce

Agnieszka Pałka, Daniel Mika (Zespół Szkół Łączności w Krakowie) za biznesplan na aplikację „T-Out”

Produktem jest aplikacja mobilna „T-Out”, która swoje zastosowanie znajdzie w dziedzinie mody i komunikacji. Będzie ona doradcą w kwestii ubioru, bazą danych zawartości naszej szafy, komunikatorem oraz platformą społeczną. Użytkownicy będą mogli czerpać z niej wiedzę na temat pasujących do ich odzieży elementów, sprawdzą, gdzie mogą je zakupić, z jaką zniżką oraz która znana osobistość nosi podobne ubrania.

2. miejsce

Dariusz Staroń (XLIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie) za biznesplan na hodowlę larw Lucila

Hodowla sterylnych larw Lucilia sericata wykorzystywanych do niekonwencjonalnego leczenia martwic tkanek miękkich u ludzi i zwierząt. Produkt ma docierać do specjalistycznych klinik zlokalizowanych w całym kraju i za granicą, zajmujących się martwicami różnego pochodzenia, takimi jak stopa cukrzycowa, rany odleżynowe, poparzenia, wypadki samochodowe i inne trudno gojące się rany.

3. miejsce

Jakub Janowicz, Mateusz Jawor, Bartosz Bratuś (Technikum Łączności nr 14 w Krakowie) za biznesplan na „Wheely Navigator”

Projekt skierowany jest głównie do osób z niepełnosprawnością ruchową, ale doskonale nadaje się również dla matek z wózkiem, osób starszych, niedołężnych, jak również dla wszystkich, którym przemieszczanie w normalnych warunkach może sprawiać problem. Aplikacja ma ułatwić podróżowanie z jednego miejsca do drugiego, w jak najkrótszym czasie, omijając przy tym wszelkie usterki, utrudnienia oraz obiekty niemożliwe do pokonania, takie jak np. schody.

 

Wyróżnienia otrzymali:

Janusz Jarski

Daria Anielska-Mazur

Mateusz Sajdak

mój pierwszy biznes

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA MISIEWICZ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-10-30
Data aktualizacji: 2017-10-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź