Komunikat archiwalny

To już 15 lat wierszy na murach!

Codziennie od zmierzchu do 2 rano przy ul. Brackiej 2 w Krakowie przeczytać można jeden nowy wiersz. Ta unikalna w skali światowej akcja trwa od 15 lat. Z okazji jubileuszu organizatorzy przygotowali niespodziankę na Facebook’u.

To już 15 lat wierszy na murach!
Fot. Wiersze na murach

Projekt rozpoczął się w 2002 roku, autorską akcją Michała Zabłockiego "366 wierszy w 365 dni". W centralnych miejscach turystycznych Krakowa i Warszawy na fasadach dwóch eksponowanych kamienic przez cały rok, dzień po dniu, odbywały się projekcje jego kolejnych 366 wierszy. Była to światowa premiera regularnej poetyckiej książki na murze. Od tego czasu poezja jest nieprzerwanie obecna na fasadzie kamienicy przy Rynku Głównym.

Od 27 września 2010 wybór wierszy dokonywany jest spośród dziesiątek i setek propozycji napływających z całej Polski, a nawet z zagranicy. Od początku trwania akcji wyświetlonych zostało 5479 wierszy, w tym  2895 wierszy Michała Zabłockiego.

Już dzisiaj, na oficjalnym fanpage „Wiersze na murach” dziś, 8 listopada organizatorzy z okazji 15 rocznicy projektu przygotowali specjalny film z Jackiem Majchrowskim – Prezydentem Miasta Krakowa. Więcej informacji na stronie: www.emultipoetry.eu. Akcja jest realizowana z udziałem środków Gminy Miejskiej Kraków.

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także