Komunikat archiwalny

Wsparcie dla krakowskich seniorów

1 grudnia na os. Szklane Domy 2a/6 w Nowej Hucie rozpoczął działalność Ośrodek Wsparcia Dziennego Seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona, Huntingtona oraz Parkinsona. Jest to pierwszy w Polsce ośrodek, który udziela wsparcia osobom chorującym i ich rodzinom w codziennym funkcjonowaniu oraz opiece nad bliskimi. Ośrodek będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.

Wsparcie dla krakowskich seniorów
Fot. materiały prasowe

Pobyt w ośrodku jest całkowicie bezpłatny, osobom korzystającym z usług zostaną zapewnione: darmowy transport z domu na zajęcia i zajęć do domu, dwa posiłki dziennie, opieka lekarza, opieka pielęgniarską, wsparcie terapeutów zajęciowych, dietetyka oraz wsparcie psychologa.

Zajęcia prowadzone przez terapeutów będą realizowane kompleksowo, tak aby kondycja seniorów uległ poprawie, co umożliwi im powrót do jak najlepszego samodzielnego funkcjonowania w możliwie najkrótszym czasie. W programie dla seniora są przewidziane terapie w zakresie zajęć grupowych: kulinarna,  informatyczna, biblioterapia, muzykoterapia, zajęcia ruchowe oraz zajęcia indywidualne, które będą dostosowane do potrzeb i możliwości osób chorujących.

W ramach zajęć przewidziane  jest również organizowanie imprez integracyjnych i rekreacyjno-rozrywkowych takich jak: pikniki integracyjne, wycieczki, wyjazdy krajoznawcze, wyjścia do kina i teatru oraz imprezy okolicznościowe (wigilia, śniadanie wielkanocne itp.).

Projekt ośrodka realizowany jest przez Firmę PBM Sp z o.o. oraz Nowy Szpital w Olkuszu należący do Grupy Nowy Szpital Holding SA. Ośrodek finansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.                   

Obecnie prowadzony jest nabór chętnych do uczestniczenia w zajęciach i skorzystania ze specjalistycznej opieki. Zainteresowani seniorzy i ich opiekunowie proszeni są o kontakt e-mailowy: pbm.opieka@tlen.pl lub telefoniczny: 609-006-051, 509-933-660.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.szklanedomy.eu.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także