Komunikat archiwalny

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy

Rozpoczęliśmy hucznie 2018 rok! Mimo że sylwestrowe zabawy już za nami, wciąż utrzymuje się w powietrzu świąteczna atmosfera. Dlatego też polecimy Wam kilka wydarzeń z kolędowaniem w roli głównej. Poza tym po bożonarodzeniowej przerwie z premierami wracają krakowskie teatry, a w dużych salach koncertowych zagrają gwiazdy najwyższego formatu, m.in. Maryla Rodowicz czy Lady Pank. Jest co robić w Krakowie w ten weekend, przekonajcie się sami!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy
Fot. materiały prasowe /Teatr Variete

W Kijów.Centrum wystąpi dziś prawdziwa legenda polskiej sceny rockowej – grupa Lady Pank! Tym razem jednak w bardziej świątecznym wydaniu. 21 lat po premierze kultowego albumu „Zimowe graffiti”, Lady Pank postanowił nagrać kontynuację tej płyty. W tytule nowego wydawnictwa doszła dwójka z przodu, a do kanonu piosenek zespołu dołączyły nowe utwory, m.in. „Rodzice”, „Otuleni”, „Hej hosanna” czy „Najjaśniejsza z gwiazd”. To premierowe pastorałki niezawodnego duetu Panasewicz-Borysewicz. Kto pamięta klasyczne już „Miejsce przy stole” czy „Święta święta”, ten wie, czego się spodziewać! Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Przechodzimy do teatralnych zaproszeń na ten weekend. Warto odwiedzić Teatr Variete, w którym zobaczycie „Dziewczynę z plakatu”. Timothy Westerby, pracownik agencji reklamowej, opracowuje właśnie nową kampanię, kiedy niefortunnie uderza się w głowę. Od tego momentu w swojej fantazji przenosi się do lat 20. ubiegłego wieku i poznaje piękną, skąpo ubraną Polly. Ta urzekająca i tajemnicza postać, tak daleka od wizerunku jego żony, stanie się dla niego obiektem fascynacji, a dla sztuki źródłem gagów i zwrotów akcji! A wszystko to w dzień ślubu Timothy’ego, zatem emocje gwarantowane! Na scenie zobaczycie m.in. Iwonę Bielską i Tadeusza Huka, legendy polskiej sceny teatralnej. Spektakl zobaczycie dzisiaj o godz. 17.30.

Zmieniamy klimat i wędrujemy do Teatru im. Juliusza Słowackiego. Tam w ten weekend długo wyczekiwana premiera spektaklu „Vernon Subutex” w reżyserii Wiktora Rubina! Tytułowy bohater zostaje eksmitowany z mieszkania, dorobek życia pakuje do jednej walizki. W poszukiwaniu noclegu odwiedza starych przyjaciół i zupełnie nieznane osoby. Tymczasem zawartość walizki budzi niepokój wpływowych osób, w pewnym momencie szuka go coraz więcej ludzi przynależących do różnych warstw i środowisk. Spektakl powstał na podstawie głośnej powieści Virginie Despentes pod tym samym tytułem. To prawdziwa petarda w rytmie rock’n’rolla! Pokaz dzisiaj o godz. 17.00.

Najważniejszą wystawą w świątecznym czasie jest oczywiście Pokonkursowa Wystawa Szopek Krakowskich w Celestacie! Po raz kolejny na ekspozycję zaprasza nas Muzeum Historyczne Krakowa. Twórcami wystawianych szopek są wszyscy – od przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, przez amatorów aż do osób, które rokrocznie biorą udział w konkursie i szopkami zajmują się niemal profesjonalnie. Chyba ta różnorodność podoba nam się na wystawie najbardziej! Szopek do oglądania jest co niemiara, a wiele z nich zapada na długo w pamięć, m.in. szopka z klocków LEGO czy ta oddająca hołd Stanisławowi Wyspiańskiemu i jego „Weselu”. Wystawę możecie podziwiać codziennie od 9.00 do 18.00.

Polecamy też wypad do kina. Wybierzmy się do Kina Kijów.Centrum na jedną z najciekawszych premier „Powrót do Montauk" w reżyserii Volkera Schloendorffa. Pisarz Max Zorn, mężczyzna po sześćdziesiątce, w trakcie trasy promującej jego książkę w Nowym Jorku spotyka kobietę, której nigdy nie zapomniał. Wspólnie spędzają weekend. Minęło 17 lat od ich ostatniego spotkania. Czy jest jeszcze przed nimi wspólna przyszłość? W rolach głównych zobaczymy Stellana Skarsgårda oraz Ninę Hoss. A za muzykę do filmu odpowiada niesamowity Max Richter! W kinie Kijów seanse zaplanowano na godz. 20.15. Polecamy!

 

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA