Komunikat archiwalny

„Polonez” w roli głównej

„Drogi do wolności” – to właśnie ten spektakl w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza zainauguruje rok 2018 – jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się 19 stycznia, o godz. 18.00, w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

„Polonez” w roli głównej
Fot. Andrzej Kalinowski

Spektakl pokazuje w obrazach historię Polski od XVIII wieku po współczesność. Bohaterem jest polonez – polski taniec narodowy, który towarzyszy nam od setek lat. W przedstawieniu rozbrzmiewają takie utwory, jak „Pożegnanie Ojczyzny” Ogińskiego, polonezy Chopina czy słynny polonez Kilara z filmu „Pan Tadeusz”.

Tancerze poprowadzą widzów w korowodzie poprzez epoki, nawiązując do najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski. Przypomną świat pełen bohaterów, artystów, a także postaci literackich. W przedstawieniu będzie można zobaczyć wiktorię wiedeńską, okres panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, czasy zaborów oraz sceny nawiązujące do „Pana Tadeusza” Mickiewicza czy „Wesela” Wyspiańskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków we współpracy z Baletem Dworskim Cracovia Danza oraz Krakowskim Biurem Festiwalowym.

O spektaklu:

  • inscenizacja: Romana Agnel
  • choreografia: Romana Agnel, Leszek Rembowski, Dariusz Brojek
  • kostiumy: Monika Polak-Luścińska
  • projekcja multimedialna: Krzysztof Antkowiak

Pokaż metkę
Autor: MAGDALENA UCHTO
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także