Komunikat archiwalny

Zaburzenia mowy u przedszkolaków – konferencja i warsztaty

15 stycznia w godz. 9.15–16.00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się kolejna konferencja organizowana w ramach wspomagania rozwoju szkół przez Gminę Miejską Kraków. Tematem będą zaburzenia mowy u dzieci w wieku przedszkolnym – diagnoza, terapia, edukacja i wychowanie. Organizatorem jest Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej.

Zaburzenia mowy u przedszkolaków – konferencja i warsztaty
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Konferencja skierowana jest do nauczycieli przedszkolnych oraz specjalistów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym. Spotkanie otworzy zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji i sportu Katarzyna Król.

Zaburzenia rozwoju mowy mogą mieć różną przyczynę i postać, nie muszą jednak wykluczać dziecka z życia społecznego. Ze względu na rosnącą liczbę identyfikowanych nieprawidłowości w rozwoju mowy oraz stały rozwój metod terapeutycznych organizatorzy chcą przybliżyć zainteresowanym tematykę diagnozy, terapii, edukacji i wychowania dzieci, u których mowa nie rozwija się w sposób wystarczający do optymalnego funkcjonowania.

Podczas konferencji uczestnicy zapoznają się z normami i występującymi deficytami w rozwoju mowy dziecka. Dowiedzą się, jak można udzielać pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu i jak organizować zajęcia terapeutyczne. Będzie też mowa o tym, jak nieprawidłowy rozwój mowy wpływa na inne sfery rozwoju dziecka.

Warsztaty pozwolą uczestnikom rozwinąć kompetencje w zakresie wspomagania rozwoju językowego u dzieci, umiejętność dostosowywania warunków w grupie przedszkolnej oraz nauczą technik przeciwdziałania powstawaniu zachowań niefunkcjonalnych.

Więcej informacji na stronie poradni.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także