Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Lubisz, kiedy główka pracuje? Odwiedź Muzeum Inżynierii Miejskiej

Muzeum Inżynierii Miejskiej przygotowało 26 interaktywnych stanowisk edukacyjnych, podzielonych na cztery strefy nauki i zabawy – już od 17 stycznia będą je mogli testować najmłodsi pasjonaci łamigłówek, wynalazków naukowych i nowych technologii. I może niejeden odkryje w sobie żyłkę naukowca lub konstruktora!

Fot. materiały prasowe

Muzeum zaprasza dzieci i młodzież, rodziny i grupy szkolne na wystawę „To takie proste!”, dzięki której wiedza sama wchodzi do głowy. Stanowiska  interaktywne będą dostępne od 17 stycznia do 16 grudnia. Wystawa uczy poprzez zabawę. Stanowiska mogą być współtworzone przez zwiedzających, którzy sami wybierają rodzaj aktywności lub sposób realizacji zadania. Duża ich część skłania zwiedzających do współpracy, ponieważ tylko wspólnymi siłami można osiągnąć cel, czyli wykonać zadanie.

Pierwsza strefa „Główka pracuje” umożliwi podróż w świat matematycznych zagadek i łamigłówek. Logiczne myślenie jest tu mile widziane. Trzeba będzie rozgryzać różne rebusy i rozwiązywać problemy.

Stanowiska w strefie „Mechaniczny plac zabaw” obrazują prawa fizyczne i ich definicje. Poprzez interakcję z eksponatami dzieci i młodzież będą mogły samodzielnie lub w parach poznawać wybrane prawa i zasady mechaniki.

Tematem strefy „Pomyśl, zrozum, zrób” jest tworzenie i budowanie. Tu będzie można samodzielnie lub w grupie sprawdzić się w majsterkowaniu i uwolnić swoją kreatywność.

W strefie „Techno świat” królować będą supernowoczesne technologie. Eksponaty nie tylko umożliwią poznanie nowoczesnych technologii, ale pozwolą też na zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości oraz zaangażowanie w inne ciekawe aktywności.

Interaktywne eksponaty mają wiele zalet:

  • pomogą rozwinąć pamięć krótkotrwałą,
  • wspomogą logiczne myślenie i zdolności manualne,
  • w prosty sposób wyjaśnią prawo Pascala oraz zasady dynamiki Newtona,
  • umożliwią zapoznanie się z historią i możliwościami transplantologii,
  • zapewnią niezwykłe doznania – np. w specjalnym symulatorze będzie można odbyć wyścig pojazdem przyszłości.

Rezerwacja i informacja: tel.: 12 428 66 44 (czynna: pon. – pt., 8.00–16.00), e-mail: rezerwacje[at]mim.krakow.pl. Grupy zorganizowane muszą dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Więcej informacji: http://www.mim.krakow.pl/wystawy-czasowe/to-takie-proste.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-01-09
Data aktualizacji: 2018-01-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź