Komunikat archiwalny

Islandia w Dworku Białoprądnickim

Kraj ognia, lodu, wodospadów, gejzerów, klifów, księżycowych krajobrazów i… miłośników Coca–Coli. Poznajcie Islandię i zobaczcie nieziemskie fotografie autorstwa Agnieszki Jaworskiej i Agnieszki Matusiak. Wernisaż odbędzie się w Dworku Białoprądnickim w piątek, 12 stycznia o godz. 19.00 (Sala Kominkowa, ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

Islandia w Dworku Białoprądnickim
Fot. dworek.eu

Spotkanie, spokój i synergia - te trzy słowa stanowią prolog do wystawy fotograficznej dwóch autorek: Agnieszki Jaworskiej i Agnieszki Matusiak. Obie, zupełnie niezależnie od siebie, odwiedziły Islandię. W ich kadrach zobaczymy niezwykłe piękno i możliwości nordyckiej wyspy.

Agnieszka Jaworska i Agnieszka Matusiak spotkały się po raz pierwszy w szkole podstawowej. Później ich drogi rozeszły się, by znów mogły spotkać się na studiach na Uniwersytecie Śląskim. Tam też podjęły pracę. Niespodziewanie okazało się, że prawie w tym samym czasie, nie wiedząc o tym, były na Islandii.

Wystawa jest zapisem podróży i oddaje atmosferę wyspy, którą najlepiej charakteryzuje słowo "spokój". "Synergia" natomiast odnosi się do działań obu autorek – we dwójkę można stworzyć coś znacznie ciekawszego i bardziej wartościowego. Opisuje też funkcjonowanie Islandii – miejsca, w którym współdziałanie decyduje o całym istnieniu wyspy.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także