Komunikat archiwalny

Ferie zimowe w MOCAK-u

Warsztaty, otwarte spotkania oraz lekcje muzealne – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie przedstawiło program na ferie zimowe. Odwiedzający mogą liczyć na wiele atrakcji. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.

Ferie zimowe w MOCAK-u
Fot. MOCAK

W sobotę, 10 lutego, o godz. 12, muzeum zaprasza osoby w wieku od 12 do 15 lat na zajęcia towarzyszące wystawie „Nonsensowne technologie”. Uczestnicy obejrzą interaktywne obiekty i instalacje autorstwa Przemysława Jasielskiego i Rainera Prohaski. W części warsztatowej młodzież pod okiem specjalistów z zakresu nowych technologii wykona serię doświadczeń artystyczno-naukowych. Wstęp: 10 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja pod adresem e-mail: edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 44 (pn.–pt. godz. 11–16). W niedzielę, 25 lutego, o godz. 12 kolejne warsztaty rodzinne „Zimno-ciepło”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci do 12 roku życia. 

Muzeum przygotowało również ofertę dla grup zorganizowanych. W okresie od 12 do 25 lutego działające nieodpłatnie stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży zapraszają na cykl kreatywnych warsztatów dotyczących witrażu. Uczestnicy zwiedzą muzeum i poznają wybrane eksponaty z kolekcji MOCAK-u, przekonają się, na jak różne sposoby współcześni artyści wykorzystują motywy dekoracyjne w swoich dziełach. Podczas części praktycznej uczestnicy wykonają własne prace. Zajęcia odbywać się będą w ramach miejskiego projektu kulturalnego „Kraków – miasto Stanisława Wyspiańskiego”. Wstęp: 1 zł od osoby. Terminy będą ustalane indywidualnie z każdą grupą (liczącą do 20 osób).

W czasie ferii zimowych muzeum zaprasza również grupy zorganizowane do korzystania z szerokiej oferty lekcji muzealnych.  Dodatkowo, tylko w tym okresie, dostępne są dwa tematy: „Pomysł, projekt, realizacja”. Lekcja inspirowana wystawą „Nonsensowne technologie” i „Moje miejsca”. Lekcja inspirowana wystawą „Artyści z Krakowa. Generacja 1970–1979”.

Więcej informacji na stronie internetowej MOCAK-u.

Więcej informacji [pdf].

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA