Komunikat archiwalny

James Bond w ICE Kraków, czyli koncert z licencją na dobrą rozrywkę

Kilkanaście niezapomnianych hitów składa się na wyjątkowy koncert muzyki filmowej „007 James Bond Live on Tour!” w reżyserii Jacka Lisewskiego. Usłyszymy je w wykonaniu Orchestra&Big Band pod dyrekcją Tomasza Szymusia i solistów: Katarzyny Cerekwickiej, Kasi Wilk, Jacka Kotlarskiego, Marka Sośnickiego, Gabriela Fleszara oraz Malwiny Kusior. Muzyczne Show pt. „007 James Bond Live on Tour!” odbędzie się w sobotę, 10 marca, w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

James Bond w ICE Kraków, czyli koncert z licencją na dobrą rozrywkę
Fot. Sollus Entertainment / materiały prasowe

Muzyka z kultowej serii o Bondzie śmiało może pod względem popularności konkurować z filmami. Któż nie kojarzy słynnego bondowskiego tematu z czołówki – mrocznego i intrygującego jak sam agent 007, albo tytułowych przebojów z „Żyje się tylko dwa razy”, „Diamenty są wieczne”, „Goldeneye” czy „Świat to za mało”? Warto do tego przywołać choćby kilka nazwisk z imponującej listy wykonawców: Louis Armstrong, Tina Turner, Madonna, Paul McCartney, Sheryl Crow, Adele czy – ostatnio – Sam Smith. 

Kilkanaście niezapomnianych hitów złoży się na wyjątkowy koncert muzyki filmowej „007 James Bond Live on Tour!” w reżyserii Jacka Lisewskiego. Usłyszymy je w wykonaniu Orchestra&Big Band pod dyrekcją Tomasza Szymusia i solistów: Katarzyny Cerekwickiej, Kasi Wilk, Jacka Kotlarskiego, Marka Sośnickiego, Gabriela Fleszara oraz Malwiny Kusior. Koncert prowadzi Olivier Janiak. 

– Przeboje z filmów Bonda są klimatem zbliżone do siebie, zazwyczaj mroczne, w molowych tonacjach – mówi Tomasz Szymuś, muzyk, kompozytor, dyrygent i aranżer. –  Pozostawiamy, oczywiście, tę atmosferę, a wokaliści swoją barwą i wykonaniem tworzą nowe interpretacje, np. mamy wykonania kobiecych piosenek przez mężczyznę. O uroku muzyki z tych filmów decyduje dobór kompozytorów . Od ponad 50 lat producenci wybierają najbardziej znanych. Ich kompozycje stylistycznie nawiązują do wspólnego motywu. Wytworzyło się rozpoznawalne napięcie muzyczne, które jest obecne w każdym filmie Bonda – zaznacza.

Piosenki z kolejnych filmów o agencie 007 szybko stawały się przebojami, zdobywały nominacje i prestiżowe nagrody. Wśród największych triumfatorów jest „Skyfall” (2012 r.) – za tytułową piosenkę, brawurowo zaśpiewaną przez Adele, twórcy otrzymali m.in. Oscara, Złoty Glob i Grammy. Znakomicie poradził sobie także ostatni film o Bondzie: „Spectre” (2015 r.), zdobywając Oscara i Złoty Glob za piosenkę „Writing's On The Wall”. Do Oscara i Grammy nominowana była też np. tytułowa piosenka Paula McCartneya z filmu „Żyj i pozwól umrzeć” (1973 r.), a do Grammy i Złotego Globu – „Jutro nie umiera nigdy”  (1997 r.) w wykonaniu Sheryl Crow.

Kolejna część filmowych przygód Bonda zapowiadana jest dopiero na 2019 r. Ale już dziś oczekiwanie możemy sobie skrócić i umilić, słuchając przebojów z kultowej serii w wykonaniu świetnych polskich artystów. 

Bilety do kupienia na stronach internetowych www.tixer.pl

Tagi: koncert, ICE

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także