Komunikat archiwalny

Marzec pod znakiem kształcenia zawodowców

Krakowski Tydzień Zawodowców, czyli największe miejskie wydarzenie promujące szkolnictwo zawodowe, odbędzie się w tym roku od 5 do 9 marca. Dotychczasowe trzy edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dla uczniów i ich rodziców to doskonała okazja, by zorientować się w bogatej ofercie szkół technicznych i zawodowych. A ta wiedza jest niezbędna, by dokonać optymalnego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

Marzec pod znakiem kształcenia zawodowców
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Przez pięć dni marca szkoły prowadzące kształcenie zawodowe będą prezentować swoją ofertę edukacyjną uczniom, którzy kończą gimnazjum i zastanawiają się nad wyborem ścieżki dalszego kształcenia. Jak co roku, odbędą się prezentacje, lekcje pokazowe, konkursy i turnieje, a szkoły pochwalą się swoimi największymi sukcesami. Do dyspozycji uczniów będą nauczyciele i doradcy zawodowi.

Elementem towarzyszącym Krakowskiemu Tygodniowi Zawodowców są wspólne dla całego Krakowa tzw. otwarte soboty w samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. W 2018 r. zaplanowano je na 10 marca i 21 kwietnia.

Pełny program wydarzenia poznamy pod koniec miesiąca. Do 21 lutego dyrektorzy szkół zawodowych mają czas, by zgłaszać swoje propozycje.

Więcej szczegółów

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także