Letnie zatracanie się w zieleni rozpoczęte!

Wszyscy mieszkańcy Krakowa i turyści, tradycyjnie już mają okazję spędzenia lata na łonie krakowskiej przyrody. Okazją ku temu są wszystkie akcje organizowane w ramach projektu „Zatrać się w zieleni”.

Letnie zatracanie się w zieleni rozpoczęte!
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Poniżej można zapoznać się z letnimi, zielonymi atrakcjami przygotowanymi dla wszystkich, zarówno małych, jak i dużych:

 

  • „Piknikuj w zieleni. Piknik Krakowski”

Gościny udzielają parki: Krakowski, Bednarskiego, Decjusza oraz nad Zalewem Nowohuckim. Nie zabraknie pysznego jedzenia i niezliczonych atrakcji dla małych i dużych. Letnie weekendy między 11.00 a 17.00 to idealny czas, aby odwiedzić krakowskie parki i skorzystać z wyjątkowej oferty warsztatów, zajęć dla dzieci, zajęć sportowych i różnego rodzaju animacji, które sprawią, że z pewnością nie będziecie się nudzić.

 

Zapoznaj się z naszym harmonogramem:

  czerwiec lipiec sierpień wrzesień
soboty:

23.06 park Jordana

30.06 park Bednarskiego

park Bednarskiego Zalew Nowohucki 1.09 park Bednarskiego
niedziele:

17.06 park Ratuszowy

24.06 park Jerzmanowskich

park Krakowski park Decjusza 2.09 park Krakowski

 

Zobacz piknik w parku Kościuszki:

 

 

 

 

  • „Ćwicz w zieleni”

Bezpłatne zajęcia fitness w czterech krakowskich parkach to niebywała okazja do wskoczenia w sportowy strój i spędzenia tego czasu na łonie przyrody. Instruktorzy z krakowskich klubów fitness zadbają o Waszą formę i kondycję, a mamy również nadzieję, że zarażą pasją do ćwiczeń. Proponujemy Wam różnorodne zajęcia, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy zapisać się przez dostępny na naszej stronie formularz.

Na zajęcia zapraszamy od poniedziałku do środy. Proponujemy takie zajęcia, jak trening biegowy, „Boot Camp Madness”, „Lans na balans”, tabata, zdrowy kręgosłup, „Spal dużo kcal!”, power training, nordic walking.

  • „Parkobus w zieleni”

Sześć wyjątkowych wycieczek a na miejscu zielone atrakcje, ciekawostki przyrodnicze bądź tętniący piknikową atmosferą park. Wszystko to dzięki bezpłatnym przejazdom zielonym Parkobusem. Zadbamy o to, byś nie poruszał się po utartych ścieżkach. Mieszkańców Kurdwanowa zabierzemy do Lasu Witkowickiego, a Nowohucian na Bagry. Parkobusowy rozkład jazdy znajdziesz na stronie internetowej ZZM, MPK (szukaj zielonej ikony autobusu) oraz na wszystkich przystankach, na których zatrzymuje się Parkobus.

Parkobus Nowa Huta [pdf]

Parkobus Kurdwanów [pdf]

Parkobus Prokocim-Bieżanów [pdf]

  • „Kino na trawie. Kino wielu kultur”

Idea pokazu „Kino na trawie. Kino wielu kultur” to coś więcej, niż tylko kino plenerowe. Projekt łączy odkrywanie nowych, często nieznanych mieszkańcom terenów zielonych Krakowa z odkrywaniem nowej kultury, którą możemy poznać dzięki filmom. Zaproszenie do współpracy krakowskich konsulatów pozwoli również na swego rodzaju integrację pomiędzy krakowianami a mieszkającymi w naszym mieście społecznościami, pochodzącymi właśnie z tych krajów. Filmy prezentowane są w językach oryginalnych z polskimi napisami, dzięki czemu będziemy mogli z jednej strony jeszcze bardziej zbliżyć się do krajów, które filmy prezentują, z drugiej zaś poszerzyć grono ich odbiorców o osoby, dla których jest to język ojczysty. Pokazy odbywają się co dwa tygodnie w czwartki, a w przypadku niepogody przeniesione zostaną na kolejny czwartek. Start ok. godz. 20.30.

Harmonogram:

  • 21 czerwca – plac Axentowicza – Malta
  • 5 lipca – park Stacja Wisła
  • 19 lipca – ogród przy Instytucie Austriackim ul. Krupnicza – Austria
  • 9 sierpnia – park Bronowice – Włochy
  • 23 sierpnia – Ogród Mehoffera – Francja

Na pikniki krakowskie zapraszają spółki komunalne: KHK SA, Wodociągi Miasta Krakowa, MPK SA, MPEC SA i MPO sp. z o.o.

Tagi: zieleń, piknik

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także