Komunikat archiwalny

Remont wiaduktu na ul. Doktora Twardego

W piątek, 1 czerwca, rozpoczęła się modernizacja wiaduktu nad torami kolejowymi na ul. Doktora Twardego. Jak informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, prace związane m.in. z położeniem nowej nawierzchni zostały podzielone na etapy – tak, aby dzięki lokalnym zwężeniom utrzymać ruch pojazdów na wiadukcie.

Remont wiaduktu na ul. Doktora Twardego
Fot. ZIKiT

Modernizacja wiaduktu będzie polegała na wymianie izolacji, wykonaniu nowej nawierzchni na jezdni i chodnikach, oraz wymianie krawężników i dylatacji. Roboty zostały rozłożone na etapy tak, aby utrzymać ruch pojazdów w ciągu ul. Doktora Twardego.

Powyższe prace będą realizowane w trzech etapach, podczas których obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu:

  • I etap - wykonanie tzw. przejazdówki w pasie zieleni od północnej strony obiektu. Podczas tego etapu zostaną wprowadzone zawężenie jezdni, tj. pasów wewnętrznych jedni, a ruch będzie odbywał się po zewnętrznych pasach jezdni obiektu. Prace potrwają do 3 czerwca.
  • II etap - remont jezdni i chodnika od strony zachodniej (wyłączenie z ruchu) – ruch pojazdów będzie odbywał się dwukierunkowo po nitce wschodniej wiaduktu (po jednym pasie ruchu w każdym kierunku). Zostaną zdemontowane separatory na zewnętrznym pasie ruchu jezdni od strony wschodniej oraz wyłączone parkowanie pojazdów na tej części jezdni przed obiektem. Przewidywany czas obowiązywania tego etapu organizacji ruchu od 4 czerwca do 15 lipca br.
  • III etap - remont jezdni i chodnika po stronie wschodniej - ruch pojazdów będzie odbywał się dwukierunkowo po nitce zachodniej wiaduktu (po jednym pasie ruchu w każdym kierunku).

Inwestycja pochłonie 1 mln 300 tys. zł. Zakończenie prac planowane jest 24 sierpnia. Prace związane z modernizacją linii kolejowej będą przebiegały równolegle z remontem wiaduktu, co nie wpłynie na powstanie dodatkowych utrudnień w ruchu.

Adres:
ul. Doktora Twardego, Kraków

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także