Komunikat archiwalny

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania przy ul. Wielickiej

W poniedziałek, 4 czerwca, ruszyła przebudowa skrzyżowania ul. Malborskiej i Wielickiej. Za kilka miesięcy kierowcy będą mogli korzystać z dodatkowego pasa ruchu do skrętu w prawo, w ul. Malborską, a pasażerowie zyskają dodatkową przestrzeń przy jednym z najbardziej obleganych punktów przesiadkowych w tej części Krakowa, czyli na przystanku „Kabel”.

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania przy ul. Wielickiej
Fot. ZIKiT

Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze na odcinku ul. Wielickiej między wjazdem na boiska treningowe klubu Cracovia a skrzyżowaniem z ul. Malborską. W tym rejonie deweloper realizuje budowę budynków mieszkalnych. W ramach inwestycji dokona przebudowy jezdni ulicy Wielickiej prowadzącej w kierunku Wieliczki. Roboty obejmą też istniejący przystanek autobusowy „Kabel” oraz przystanek tramwajowo-autobusowy „Kabel”. W trakcie prac wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz pojawią się nowe chodniki. Zmodernizowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Obecnie ul. Wielicka na tym odcinku posiada jezdnię o szerokości około 13 m, z której wydzielone są po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przy wlocie ul. Malborskiej zlokalizowany jest przystanek „Kabel”. Natomiast przy skrzyżowaniu z ul. Świątnicką pomiędzy torowiskiem a istniejącą ul. Wielicką wydzielony jest przystanek tramwajowy, którego kontynuacje stanowi wzdłuż ulicy przystanek autobusowy.

Po przebudowie jezdnia ulicy Wielickiej prowadząca w kierunku Wieliczki zostanie przesunięta na południe. Zostanie wybudowany dodatkowy pas służący do skrętu w ulicę Malborską, gdzie pojawi się również przystanek autobusowy. Dzięki temu powstanie miejsce na przesunięcie jezdni ulicy Wielickiej prowadzącej do centrum miasta. To z kolei pozwoli ma poszerzenie przystanku tramwajowo-autobusowego. Powstanie on w miejscu istniejącego jednego pasa ruchu. Po przebudowie stanie się on bardziej komfortowy dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Obecnie trwa montaż oznakowania, które zmieni organizację ruchu od piątku, 7 czerwca. Tego dnia zdemontowane zostaną m.in. betonowe bariery ogrodzeniowe. Istniejący przystanek autobusowy „Kabel” zostanie przeniesiony w nowe tymczasowe miejsce.

Przez cały okres remontu ruch dla pojazdów będzie utrzymany. Zakończenie prac planowane jest za około cztery miesiące.

 

Adres:
ul. Wielicka, Kraków

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także