Komunikat archiwalny

Jest wykonawca modernizacji Klubu Kultury „Mydlniki”

Modernizacja stropu, wymiana okien i drzwi, a także sieci wewnętrznych, nowa aranżacja sali wielofunkcyjnej, dostosowanie sanitariatów do potrzeb osób niepełnosprawnych. To tylko niektóre elementy zadania pn. Termomodernizacja Klubu Kultury „Mydlniki”, za które odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Realizacja projektu ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Jest wykonawca modernizacji Klubu Kultury „Mydlniki”
Fot. www.mydlniki.dworek.eu

Zarząd Inwestycji Miejskich kontynuuje projekty związane z remontami i termomodernizacją krakowskich środków kultury. Po przeprowadzonych w zeszłym roku inwestycjach w Nowohuckim Centrum Kultury i Dworku Białoprądnickim, przyszedł czas na Klub Kultury w Mydlnikach.

– Kilka dni temu podpisaliśmy umowę z wykonawcą zadania. Termomodernizacją Klubu Kultury w Mydlnikach zajmie się konsorcjum firm w składzie: STAMBUD Sp. z o.o. i 2K – Budownictwo Sp. z o.o. sp.k. – informuje Janina Pokrywa, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. Wartość kontraktu to niecałe 2,4 mln zł.

Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy. Najpierw przeprowadzona będzie termoizolacja stropu ostatniej kondygnacji, a także dachu, wymienione okna, parapety i drzwi zewnętrzne, jak również wewnętrzne instalacje centralnego ogrzewania. Zmodernizowana będzie klimatyzacja, wymienione piorunochrony, a także wykonane poprawki elewacji w zakresie  murów ogniowych, pasów pod i nad rynnami, gzymsów i krawędzi balkonów z blachy.

W drugim etapie prace będą polegały na modernizacji instalacji wewnętrznych wodociągowej, kanalizacyjnej, elektrycznej i przeciwpożarowej, zaizolowane zostaną ściany fundamentów, przeprowadzona będzie aranżacja wnętrza sali wielofunkcyjnej, wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych sanitariaty, a także wyremontowana część elewacji. Całość zadania powinna zostać wykonana w tym roku.

Warto wiedzieć, że termomodernizacja Klubu Kultury „Mydlniki” będzie realizowana z udziałem środków unijnych w ramach programu RPO WM na lata 2014-2020 – Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej. W ramach tego samego programu ZIM Kraków wyremontował w zeszłym roku Nowohuckie Centrum Kultury oraz Dworek Białoprądnicki.

 

 

 

 

 

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także